Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Simone Giannelli: Jestem taki sam jak dwa lata temu

Simone Giannelli: Jestem taki sam jak dwa lata temu

fot. Katarzyna Antczak

Choć ma dopiero 20 lat, jego nazwisko jest już mocno rozpoznawane w siatkarskim świecie. W 2015 r. zajął miejsce Dragana Travicy w reprezentacji Włoch, a od tego czasu wywalczył tyle nagród indywidualnych, że trudno wyobrazić sobie skład Italii bez Simone Giannellego. – Jestem tym samym człowiekiem, co dwa czy trzy lata temu. Nagrody indywidualne w żaden sposób mnie nie zmieniły. Na świecie jest wielu wybitnych rozgrywających. Ja nie jestem najlepszy, nagrody są tylko uznaniowe – zaznaczył w rozmowie ze Strefą Siatkówki zawodnik Diatec Trentino.

O talencie Simone Giannellego można się było przekonać w 2015 r. podczas finałowych zmagań Serie A. Włoch był wówczas zmiennikiem Łukasza Żygadły, jednak po porażce w drugim meczu z ekipą z Modeny Radostin Stojczew postanowił dać szansę urodzonemu w Bolzano graczowi. Giannelli nie tylko poprowadził Energy T.I. Diatec Trentino do triumfu, ale również został wybrany najlepszym zawodnikiem rywalizacji o triumf w lidze włoskiej.Po wywalczeniu mistrzostwa Serie A równie szybko młody rozgrywający dostał kolejną szansę na pokazanie szerszej grupie swoich umiejętności. Na skutek dyscyplinarnego wyrzucenia Dragana Travicy z kadry Włoch przed finałowym turniejem Ligi Światowej w Rio de Janeiro to 19-latek musiał przejąć stery na rozegraniu. – Kiedy okazało się, że muszę zastąpić Dragana Travicę, nie byłem wcale zestresowany, taka jest moja rola. Gra w siatkówkę sprawia mi przyjemność, podobnie jak przebywanie z kolegami z reprezentacji. Dwa lata temu miałem okazję pokazać się szerszemu gronu i cieszę się z tej szansy, jednak teraz to nie jest w ogóle ważne, bo wciąż muszę podnosić swoje umiejętności – skomentował Simone Giannelli w rozmowie ze Strefą Siatkówki.

Od tego momentu reprezentacja Italii wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy, srebrny medal Pucharu Świata, a także srebro podczas igrzysk olimpijskich. Sam Giannelli został wybrany najlepszym rozgrywającym mistrzostw Europy i Ligi Światowej 2016 r. Ma na swoim koncie także wyróżnienia za Ligę Mistrzów oraz Klubowe Mistrzostwa Świata. – Jestem tym samym człowiekiem, co dwa czy trzy lata temu. Nagrody indywidualne w żaden sposób mnie nie zmieniły. Na świecie jest wielu wybitnych rozgrywających. Ja nie jestem najlepszy, nagrody są tylko uznaniowe. Będę jednak dążył do tego, żeby z każdym kolejnym meczem stawać się lepszym zawodnikiem – zapowiedział młody rozgrywający.

W ostatnim czasie ukazała się informacja, że Włoch przedłużył kontrakt z ekipą z Trydentu do 2020 r. – Przedłużyłem kontrakt z Trento do 2020, ponieważ tu jest idealne środowisko dla rozwoju, bardzo dobrze się tutaj czuję. W zespole grają dobrzy zawodnicy, razem możemy zrobić naprawdę wielkie rzeczy. Nie było potrzeby, żeby cokolwiek zmieniać – zakończył Simone Giannelli.

W środowy wieczór podopieczni Angelo Lorenzettiego zagrają rewanżowe spotkanie 1/8 Pucharu CEV. W pierwszym meczu Włosi pokonali fińską ekipę VaLePa Sastamala 3:0.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved