Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Simone Giannelli: Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa

Simone Giannelli: Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa

fot. Karolina Koster

Reprezentacja Włoch szybko pozbierała się po porażce z Niemcami i w niedzielę nie dała najmniejszych szans Słowakom. Azzurri byli zespołem zdecydowanie lepszym w każdym elemencie, ale kluczem do ich sukcesu okazała się przede wszystkim dobra zagrywka. W poniedziałek podopieczni Gianlorenzo Blenginiego zmierzą się z Czechami i wciąż mają szansę na pierwsze miejsce w grupie B.

Włosi od początku do końca mieli zupełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, Słowacy jedynie momentami byli w stanie nawiązać kontakt z wicemistrzami olimpijskimi. – Nie spodziewaliśmy się, że wygramy tak szybko. Reprezentacja Słowacji w niedzielę moim zdaniem nie zagrała dobrego spotkania – skomentował mecz rozgrywający Azzurrich, Simone Giannelli. Młody zawodnik nie ukrywał zadowolenia z odniesionego sukcesu i przede wszystkim gry zespołu. – Cieszę się z tej wygranej, ponieważ po porażce z Niemcami potrzebowaliśmy tego zwycięstwa i jestem też zadowolony z faktu, że graliśmy naprawdę dobrze – dodał Giannelli. Kluczem do sukcesu Włochów okazała się przede wszystkim zagrywka, którą wielokrotnie odrzucali rywali od siatki. W całym meczu zanotowali oni 9 asów serwisowych, przy 4 punktowych zagrywkach przeciwników. Azzurri byli także znacznie lepsi w ataku, notując 60-procentową skuteczność w tym elemencie przy 46 proc. efektywności rywali. W punktach zdobytych blokiem było 7:3 na korzyść Italii. – Zagrywka rzeczywiście okazała się naszym kluczem do zwycięstwa. Ten element funkcjonował w niedzielę u nas bardzo dobrze i mam nadzieję, że będziemy to kontynuować – przyznał Giannelii. A jakie są cele reprezentacji Włoch na te mistrzostwa Europy? – Naszym najbliższym celem jest wygranie z reprezentacją Czech, a potem zobaczymy – zapowiedział Simone Giannelli.ME: Włochy – Słowacja (galeria)

Wygrana ze Słowacją sprawiła, że podopieczni trenera Gianlorenzo Blenginiego cały czas mają szansę na pierwsze miejsce w grupie i awans do ćwierćfinału bez rozgrywania barażu. Simone Giannelii podkreślił jednak, że jego zespół na razie na tym się nie koncentruje. – Tak, to jest ważne, że wciąż mamy szansę na pierwsze miejsce w grupie. Najpierw jednak koncentrujemy się na poniedziałkowym pojedynku z Czechami. To jest silny zespół i na pewno nie będzie nam się grało łatwo. Musimy się skupić na tym, aby zagrać dobry mecz i zobaczymy, co się wydarzy – powiedział rozgrywający.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy B

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved