Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Simone Giannelli: Musimy marzyć

Simone Giannelli: Musimy marzyć

fot. Katarzyna Antczak

– Igrzyska olimpijskie to szalenie trudny turniej i mecze przeciwko każdej drużynie w Rio de Janeiro nie będą łatwe. Musimy grać, grać, jeszcze raz grać i… marzyć, a później zobaczymy, co będzie – powiedział enigmatycznie tuż przed startem rozgrywek najważniejszej imprezy czterolecia młody „sypacz” reprezentacji Włoch, Simone Giannelli. Pierwszy mecz siatkarze z Italii odbędą w niedzielę o 14.30 z Les Blues.W meczu o brąz Ligi Światowej ulegliście Francuzom. Pierwszy mecz na igrzyskach olimpijskich zagracie właśnie przeciwko Trójkolorowym. Czy biorąc pod uwagę wynik z Krakowa, należy się martwić o to premierowe spotkanie?

Simone Giannelli: – Francja rzeczywiście była lepsza od nas, ale mieliśmy dwadzieścia dni na przygotowanie się do tego najważniejszego turnieju i na poprawę naszej gry. Myślę, że Brazylia, Francja, Stany Zjednoczone to bardzo silne drużyny i zmierzenie się z nimi w Lidze Światowej również było świetnym treningiem.

Na pewno będziecie analizować spotkania Ligi Światowej, ale skupiać się będziecie chyba jedynie na detalach waszej gry?

– Potrafimy dobrze grać. Tak jak pani powiedziała, będziemy pracować nad detalami, a zwłaszcza nad obroną. Musimy również nauczyć się grać wszyscy razem. To mała rzecz, ale robi ogromną różnicę w grze. Bardzo trudno jest rywalizować przeciwko drużynom pokroju Brazylii czy Francji, ale my też jesteśmy silnym zespołem.

Czy zdaniem pana dobrze stało się, że trafiliście do tej silniejszej grupy? Trudne mecze pozwolą na lepsze przygotowanie do ćwierćfinału?

Igrzyska olimpijskie to szalenie trudny turniej i mecze przeciwko każdej drużynie w Rio de Janeiro nie będą łatwe. Musimy grać, grać, jeszcze raz grać i… marzyć, a później zobaczymy, co będzie.

Jaki cel postawiliście sobie na ten turniej?

– Medal. Nie myślimy tylko i wyłącznie o złocie. Wiem, że zdobycie medalu na igrzyskach jest trudne, ale to moje marzenie. Możemy spełnić nasze marzenia, kosztuje to wiele pracy i wysiłku, ale jest to możliwe. Jestem pewien, że nasza drużyna spróbuje to zrobić.

Artykuł dostępny na pzps.pl

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved