Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Simone Giannelli: Bycie rozgrywającym pozwala ci dojrzeć szybciej

Simone Giannelli: Bycie rozgrywającym pozwala ci dojrzeć szybciej

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Zgadzam się z tym, co Federica Pellegrini powiedziała kilka dni temu. Piłka nożna we Włoszech jest ważna, nie jest jedynym sportem w kraju. Nawet pod kątem igrzysk olimpijskich warto wziąć pod uwagę fakt innych i kiedy to będzie możliwe wznowić zmagania w takich dyscyplinach jak pływanie lub siatkówka, które dały naszemu krajowi tak wiele. Najważniejszą rzeczą jest oczywiście zdrowie wszystkich, ale siatkówka to moje życie – powiedział rozgrywający reprezentacji Włoch, Simone Giannelli. 

Rozgrywki we Włoszech zostały zakończone przedwcześnie z powodu pandemii wywołanej koronawirusem. – Na ten moment mamy wiele zmartwień, które znacznie wykraczają poza ekonomiczne aspekty – stwierdził rozgrywający. W lidze włoskiej możliwe jest nawet obniżenie kontaktu zawodników nawet o 30%, na co nie chcą się zgodzić niektórzy gracze. – Mam nadzieję, że Superlega pozostanie najpiękniejszą ligą na świecie również w następnym sezonie, nawet jeśli będzie musiała radzić sobie z odejściami zawodników, którzy zdecydują przenieść się gdzieś indziej – dodał Simone Giannelli.Igrzyska, na które reprezentacja Włoch uzyskała kwalifikację, zostały przełożone na przyszły rok. – Tokio 2021? Ciężko o tym teraz mówić, ponieważ są one daleko. Rzeczą, która nas uspakaja, jest fakt, że mamy już zapewnioną kwalifikację – stwierdził siatkarz. – Rola rozgrywającego jest trudna i szczególna, ponieważ musisz mieć technikę, ale psychikę, ponieważ zawsze trzeba starać się zrozumieć swojego atakującego. Jeśli sport jest szkoła życia, to bycie rozgrywającym pozwala ci dojrzeć szybciej – dodał zawodnik.

Jak wyglądają szansę na powrót do uprawiania sportu w najbliższym czasie? – Zgadzam się z tym, co Federica Pellegrini powiedziała kilka dni temu. Piłka nożna we Włoszech jest ważna, nie jest jedynym sportem w kraju. Nawet pod kątem igrzysk olimpijskich warto wziąć pod uwagę fakt innych i kiedy to będzie możliwe wznowić zmagania w takich dyscyplinach jak pływanie lub siatkówka, które dały naszemu krajowi tak wiele. Najważniejszą rzeczą jest oczywiście zdrowie wszystkich, ale siatkówka to moje życie. Mam nadzieję, że wznowimy sportową aktywność jak tylko rząd na to pozwoli – zakończył Simone Giannelli.

źródło: inf. własna, Radio RAI 1

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved