Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Simón w składzie reprezentacji Kuby na turniej kwalifikacyjny do igrzysk

Simón w składzie reprezentacji Kuby na turniej kwalifikacyjny do igrzysk

fot. norceca.info

Między 10 a 12 stycznia siatkarze reprezentacji Kuby wezmą udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk. Trener kadry, Nicolás Vives ogłosił listę czternastu zawodników, którzy powalczą w kanadyjskim Vancouver o awans  do Tokio. 

Siatkarzom reprezentacji Kuby nie udało się wywalczyć przepustki do Tokio w turnieju interkontynentalnym. W nim ich przeciwnikami były ekipy z Rosji, Iranu oraz Meksyku. Zawodnicy z Karaibów byli w stanie pokonać tylko tę ostatnią ekipę. Drugą szansą na awans do igrzysk jest turniej kwalifikacyjny strefy NORCECA. W nim oprócz podopiecznych Nicolása Vivesa zaprezentują się jeszcze Kanadyjczycy, Meksykanie oraz Portorykańczycy. Każdy zagra z każdym, a miejsce w Tokio zapewni sobie jedynie zwycięzca turnieju. Głównymi kandydatami do awansu są gospodarze oraz właśnie Kubańczycy.Ich szansę znacznie wzrosły, kiedy w zeszłym roku na powrót do kadry zdecydował się jeden z najbardziej rozpoznawalnych siatkarzy z tego kraju, Robertlandy Simón. Zawodnik Cucine Lube Civitanova przestał w niej grać po wywalczeniu wicemistrzostwa świata w 2010 roku. Już z Simónem w składzie Kubańczycy w ubiegłym roku zdobyli złoto mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. W finale pokonali oni reprezentantów Stanów Zjednoczonych, a podium uzupełnili Kanadyjczycy.

Skład reprezentacji Kuby na turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Tokio:
Rozgrywajacy: Adrián Goide, Lyvan Taboada
Atakujacy: Jesús Herrera,José Carlos Romero
Przyjmujący: Marlon Yant,  Osniel Mergarejo, Miguel Ángel López, Yohan León, Julio César Cárdenas
Środkowi: Javier Concepción, Liván Osoria, Roamy Alonso, Robertlandy Simón
Libero: Yonder García

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved