Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Silviano Prandi nadal trenerem Bułgarów?

Silviano Prandi nadal trenerem Bułgarów?

fot. archiwum

Reprezentacja Bułgarii mimo dobrego wrażenia pozostawionego po sobie na  styczniowym  turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich nie zdołała wywalczyć awansu do imprezy czterolecia.   Po porażce w półfinale Prandi zapowiedział, że jego czas z drużyną narodową dobiegł końca.  Sytuacja jednak mocno się zmieniła i jak poinformował sam szkoleniowiec, rozmawiał już o kontynuowaniu współpracy.

 Przypomnijmy, że w Berlinie Bułgaria przegrała w półfinale z Niemcami i tym samym straciła szansę na występ na igrzyskach olimpijskich w Tokio, bliska awansu była zresztą już latem, gdzie prowadziła z Brazylią 2:0, by przegrać 2:3.  Mecz w Berlinie miał być ostatnim dla Prandiego w roli szkoleniowca Bułgarów. Na łamach krajowych mediów stwierdził on jednak, że jest już po słowie z szefem federacji, Lubo Ganewem o kontynuowaniu współpracy. – Tak, jest szansa na dalsze prowadzenie męskiej reprezentacji Bułgarii. Rozmawialiśmy z Lubo Ganewem o dalszej współpracy. Nic jeszcze nie zostało sformalizowane, ponieważ został on niedawno wybrany prezydentem federacji. W tym samym czasie nastąpiły zmiany w kalendarzu międzynarodowym, przeniesiono igrzyska olimpijskie. Musimy poczekać, zanim to wszystko stanie się oficjalne, zobaczymy, jak się rozwinie sytuacja na świecie – powiedział Silvano Prandi. Niewykluczone, że nowa umowa obowiązywała będzie do roku 2020.

Obecnie Prandi przebywa we Francji, w Chaumont, gdzie prowadzi lokalny klub. – Żyję podobnie jak wszyscy, zamknięty w domu. Staram się pomóc mojemu klubowi w budowaniu składu na nowy sezon, gimnastykuję się  – opowiada szkoleniowiec. Silviano Prandi Bułgarów prowadzi od grudnia 2018 roku, kiedy to zastąpił Plamena Konstantinowa. To zresztą, drugi raz kiedy trenuje narodowy zespół Bułgarii, wcześniej było to w latach 2008 – 2010 gdzie wraz ze swoimi podopiecznymi zdobył brąz ME.

 

 

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved