Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Siergiej Tietiuchin: Przyjemnie jest wracać do Polski

Siergiej Tietiuchin: Przyjemnie jest wracać do Polski

fot. Katarzyna Antczak

– Bardzo podoba mi się wasza liga, wasz stosunek do siatkówki. Imprezy siatkarskie organizowane w Polsce i wszystko to, co się wokół nich dzieje, to niedościgniony wzór dla innych krajów, między innymi dla Rosji – powiedział Siergiej Tietiuchin, były już reprezentant Rosji.

Po wielu latach gry w siatkówkę i po odniesieniu wielu sukcesów karierę sportową postanowił zakończyć jeden z filarów reprezentacji Rosji, Siergiej Tietiuchin, który uznał, że czas dać szansę młodszym siatkarzom. – O zawieszeniu butów na kołek myślałem już przez ostatnich kilka lat. Na pewno nie prezentowałem już takiej dyspozycji jak młodzież. Przyczyną mojej decyzji były problemy zdrowotne, ale też wiek. Mam już na karku 42 lata, więc chyba najwyższa pora kończyć przygodę z siatkówką i otworzyć drogę kolejnym zawodnikom – powiedział były przyjmujący, który chce pozostać przy siatkówce, ale nie zamierza zasiadać na ławce trenerskiej. – Nie widzę siebie jako trenera. Może kiedyś tak, w końcu jak to mówią – nigdy nie mów nigdy. Na pewno jednak chciałbym w dalszym ciągu pracować przy siatkówce, ale co dokładnie będę robił, to się dopiero okaże – dodał były już siatkarz.Tietiuchin przez lata był filarem Sbornej, z którą osiągał wiele sukcesów. Największym było wywalczenie złotego medalu olimpijskiego na igrzyskach w Londynie w 2012 roku. – To zwycięstwo było bardzo ważne nie tylko dla mnie, ale dla całej rosyjskiej siatkówki. Ostatni raz bowiem na tym turnieju nasza drużyna triumfowała w 1980 roku. Musiało więc minąć bardzo wiele czasu, byśmy mogli się odrodzić i ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium. Traktuję to jako moje największe zwycięstwo w karierze – podkreślił Siergiej Tietuchin. Zawodnik nie ukrywał, że w trakcie sportowej kariery pojawiały się także chwile zwątpienia. – Były takie momenty i to nie raz. Niekiedy przychodził ciężki czas, ale na szczęście szybko potrafiłem przegonić wszystkie czarne myśli i za chwilę znów pojawiała się chęć powrotu na boisko. Miłość do siatkówki była silniejsza. Sportowiec musi radzić sobie z różnymi obciążeniami, czy to fizycznymi, czy psychicznymi – dodał były już reprezentant Rosji.

Tietiuchin przez większość kariery grał w rodzimej lidze, wyjechał też do Włoch, ale w polskiej lidze nie było mu dane zagrać. Jednak i tak uważa, że bardzo lubił grać w naszym kraju ze swoją reprezentacją. – Bardzo lubię tu przyjeżdżać, bardzo podoba mi się wasza liga, wasz stosunek do siatkówki. Imprezy siatkarskie organizowane w Polsce i wszystko to, co się wokół nich dzieje, to niedościgniony wzór dla innych krajów, między innymi dla Rosji. Zawsze z przyjemnością o tym mówię. Przyjemnie jest tu wracać, obcować z kibicami. Grę na polskich parkietach zawsze miło będę wspominał, to dla mnie niezapomniane przeżycia – zakończył Tietiuchin.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved