Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Siergiej Tietiuchin kończy siatkarską karierę

Siergiej Tietiuchin kończy siatkarską karierę

Bezpośrednio po zakończonym pierwszym meczu w Pucharze CEV  przeciwko tureckiej drużynie Ziraat Bankasi Ankara Siergiej Tietiuchin poinformował o zakończeniu kariery. – Ten sezon będzie ostatnim w mojej karierze – powiedział siatkarz.

Występujący na pozycji przyjmującego zawodnik niemal całą swoją karierę spędził w lidze rosyjskiej. Tylko w latach 1999-2001 grał we włoskim klubie Pallavolo Parma. W lidze rosyjskiej Tietiuchin reprezentował naprzemiennie barwy Lokomotiwu Biełgorod (obecnie Biełogorie) oraz Dinama Kazań. Siatkarz ten zdobył 11 razy Puchar Rosji, 10 razy mistrzostwo Rosji, 5 razy wicemistrzostwo i trzykrotnie brązowy medal. Tietiuchin cztery razy zdobył Superpuchar Rosji. W klubowych rozgrywkach europejskich i światowych ma na swoim koncie: zdobyty Puchar CEV, czterokrotnie był triumfatorem Ligi Mistrzów, jeden raz triumfował w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Jeszcze większe sukcesy święcił ten siatkarz w rozgrywkach reprezentacyjnych z Rosją. Zdobył mistrzostwo świata oraz mistrzostwo Europy juniorów. Z reprezentacją seniorską triumfował w Lidze Światowej, dwukrotnie w Pucharze Świata oraz zdobył złoty medal na igrzyskach olimpijskich w 2012 roku. Zdobył srebrne medale podczas mistrzostw świata i Europy. Zawodnik ten ma też na swoim koncie wyróżnienia indywidualne oraz państwowe. W przypadku triumfu w drugim spotkaniu z Ziraatem będzie to ostatnie trofeum, jakie przypadnie Tietiuchinowi.

źródło: sport-express.ru