Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Siergiej Szlapnikow: Wszyscy zagrają na tych samych zasadach

Siergiej Szlapnikow: Wszyscy zagrają na tych samych zasadach

fot. Katarzyna Antczak

Najlepszy zespół LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017, męska reprezentacja Rosji, w pierwszym etapie mistrzostw świata w 2018 roku zagra z USA, Serbią, Australią, Tunezją i Kamerunem. – Grupa jest silna z mistrzem i brązowym medalistą mistrzostw Europy oraz trzecim zespołem igrzysk olimpijskich – ocenił szkoleniowiec Rosjan, Siergiej Szlapnikow.

– Grupa jest silna z mistrzem i brązowym medalistą mistrzostw Europy oraz trzecim zespołem igrzysk olimpijskich. Reprezentacja USA zawsze gra do końca. Serbia to ekipa walczaków, która przed sobą zawsze stawia najwyższe cele. Australia w ostatnim czasie zrobiła mocne postępy. Możliwości ekip z Afryki na razie nie znamy – powiedział Siergiej Szlapnikow. Rosyjski szkoleniowiec wiele miejsca poświęcił Amerykanom. — W reprezentacji USA zagrają Matthew Anderson i Maxwell Holt, których nie było w ostatnich meczach Ligi Światowej. Potencjał tej drużyny jest ogromny. W dodatku co roku pojawiają się nowe nazwiska – podkreślił sternik Rosjan. Siergiej Szlapnikow zaznaczył, że w pierwszej fazie mistrzostw świata Rosja powinna zająć maksymalnie wysokie miejsce bez jakichkolwiek strat. – Jest to ważne, gdyż w drugim etapie liczyć się będą wyniki z pierwszego. Zacząć mistrzostwa trzeba bez falstartów. Formuła czempionatu nie ma znaczenia. Są w niej plusy i minusy. Jednak wszyscy zagrają na tych samych zasadach – dodał trener Rosji.W rosyjskiej Superlidze zakończyła się pierwsza część sezonu zasadniczego. – Na tym etapie rozgrywek trudno jest robić jednoznaczne wywody, a tym bardziej podawać konkretne nazwiska. Z różnych przyczyn wielu graczy rozpoczęło sezon nie tak mocno, jakby od nich oczekiwano – powiedział. Po otrzymaniu nominacji na trenera męskiej reprezentacji Siergiej Szlapnikow mówił, że „w kadrze pozycja libero jest najbardziej problemową”. Po zdobyciu złotego medalu LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 nie zmienił zdania i dodał: – W całości niepokoi przyjęcie.

Jak powiedział trener Szlapnikow, „plan przygotowań do mistrzostw świata jest na razie w brudnopisie”. – Sezon 2018 będzie bardzo napięty. Ligę Światową zastąpiła Liga Narodów. W miejsce trzech weekendów mamy pięć, plus finał. Wszystko będzie bardziej intensywne – podkreślił rosyjski trener i dodał, że w kontekście MŚ „nie jest to najprzyjemniejszy wariant i trudno będzie przygotować dwa szczyty formy”.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved