Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Siergiej Szlapnikow nie poprowadzi już reprezentacji Rosji

Siergiej Szlapnikow nie poprowadzi już reprezentacji Rosji

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Siergiej Szlapnikow nie będzie już prowadził reprezentacji Rosji. W trakcie spotkania prezydium rosyjskiej federacji trenerowi zaproponowano kierowanie długoterminowym programem treningowym reprezentacji Rosji mężczyzn, na co Szlapnikow wyraził zgodę i tym samym nie będzie już selekcjonerem Rosjan. Rada Ekspertów do 1 marca ma przedstawić kandydatów na to stanowisko.

Niewiele ponad dwa lata temu Siergiej Szlapnikow oficjalnie został selekcjonerem sbornej, przejmując schedę po Władimirze Aleknie. Już pierwszy rok pracy trenera przyniósł spodziewane efekty. Sborna w mistrzostwach Europy w 2017 roku sięgnęła po złoty medal, zostawiając konkurencję daleko w tyle. Spora w tym zasługa między innymi szkoleniowca, który wprowadził do kadry kilku siatkarzy młodszego pokolenia, takich jak Dmitrij Wołkow czy Jegor Kluka, którzy aktualnie stanowią o sile rosyjskiego zespołu. Również początek reprezentacyjnego sezonu w 2018 roku w wykonaniu Rosjan był imponujący. Podopieczni trenera Szlapnikowa stanęli bowiem na pierwszym stopniu podium w Lidze Narodów.Tego sukcesu nie udało się rosyjskiej kadrze powtórzyć w mistrzostwach świata, jednego z faworytów turnieju zabrakło w najlepszej czwórce drużyn. Na spotkaniu prezydium rosyjskiej federacji zaproponowano trenerowi Szlapnikowowi inną funkcję. – Wszechrosyjska Federacja Piłki Siatkowej zaproponowała Siergiejowi Szlapnikowowi kierowanie długoterminowym programem treningowym rosyjskiej reprezentacji męskiej na mistrzostwa świata w 2022 roku. Szlapnikow zgodził się. Prezydium zatwierdziło więc decyzję o przeniesieniu ze stanowiska głównego trenera na stanowisko szefa programu szkoleniowego dla rosyjskiej reprezentacji męskiej na mistrzostwa świata w 2022 roku – mówił prezydent Stanisław Szewczenko. To właśnie Rosja będzie gospodarzem turnieju w 2022 roku.

Prezydium zleciło Radzie Ekspertów przygotowanie listy kandydatów na selekcjonera reprezentacji Rosji. Z pewnością w tym gronie znajdzie się Władimir Alekno, czy jednak utytułowany trener zdecyduje się na kolejny powrót do kadry?

źródło: opr. własne, volley.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved