Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Siergiej Szlapnikow: Nie mogę wskazać jednego faworyta

Siergiej Szlapnikow: Nie mogę wskazać jednego faworyta

fot. FIVB

Już w czwartek rozpoczynają się mistrzostwa Europy, a jako pierwsze do rywalizacji przystąpią zespoły z grup A i C. W Krakowie swoje mecze rozgrywać będą Rosjanie, Słoweńcy, Bułgarzy oraz Hiszpanie. – Nie mogę wskazać jednego faworyta w tej grupie. Widać to między innymi na przykładzie Słowenii, która była jedną z niespodzianek ostatnich mistrzostw Europy i zdobyła srebrny medal – mówił na kilkadziesiąt godzin przed pierwszym spotkaniem trener Sbornej, Siergiej Szlapnikow.

Zmagania w grupie C rozpocznie pojedynek pomiędzy Rosją i Bułgarią, a w Krakowie walczyć będą także Słoweńcy oraz Hiszpanie. – Nie mogę wskazać jednego faworyta w tej grupie. Widać to między innymi na przykładzie Słowenii, która była jedną z niespodzianek ostatnich mistrzostw Europy i zdobyła srebrny medal. Bułgaria również jest mocnym zespołem, więc myślę, że mecze w naszej grupie będą bardzo wyrównane – przyznał trener jednego z faworytów do wygrania grupy C, Siergiej Szlapnikow. Szkoleniowiec Rosjan nie podjął się także wskazania jednego faworyta do zwycięstwa w całych mistrzostwach Europy. – Jest kilka drużyn, które można wymienić w gronie faworytów do zdobycia złotego medalu. Na pewno są to reprezentacje Polski, Serbii i Francji, ale także Rosji czy Bułgarii. Te drużyny na pewno będą stawiać sobie cel w postaci mistrzostwa – skomentował trener.Siergiej Szlapnikow podał czternastkę Rosjan na ME

Rosjanie nie tak dawno mieli już okazję występować w Tauron Arenie Kraków. W połowie sierpnia wzięli udział w XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, zajmując w turnieju trzecie miejsce. – Myślę, że to dla nas ważne, bo mieliśmy okazję poznać boisko, sprawdzić się w tej hali i to na pewno nam pomoże – powiedział Szlapnikow, który w 14-osobowym składzie dokonał dwóch zmian w porównaniu z zespołem, który występował w memoriale. Aleksieja Ostapienko na środku siatki zastąpił Ilia Własow, a przyjmującego Aleksandra Markina, Jegor Kluka. Zarówno Własow, jak i Kluka zmagali się wcześniej z urazami. – Kontuzje to niestety część naszej pracy i nie da się bez nich obejść. Wiele reprezentacji ma teraz podobny problem. Własow nabawił się kontuzji jeszcze w trakcie Ligi Światowej w Polsce, ale pomimo tych urazów każda drużyna będzie realizować postawione sobie cele – wyjaśnił szkoleniowiec rosyjskiej kadry.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved