Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Siergiej Grankin: Zwycięzców się nie osądza

Siergiej Grankin: Zwycięzców się nie osądza

fot. Katarzyna Antczak

Przez całe mistrzostwa Europy reprezentacja Rosji kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa, aż pięć meczów wygrywając bez starty seta. Dopiero w wielkim finale turnieju Sborna napotkała na silny opór w postaci niemieckiej kadry. – Naprawdę nie spodziewałem się, że mecz finałowy będzie dla nas tak ciężki. Myślę, że moi koledzy z zespołu myśleli podobnie – przyznał otwarcie po spotkaniu rozgrywający Rosjan, Siergiej Grankin.

Sborna wszystkie swoje mecze grupowe wygrała bez starty seta, a podobnym wynikiem zakończyła swoje starcia ćwierć- i półfinałowe. Pierwszą drużyną, która postawiła Rosji trudne warunki, była reprezentacja Niemiec. – Naprawdę nie spodziewałem się, że mecz finałowy będzie dla nas tak ciężki. Myślę, że moi koledzy z zespołu myśleli podobnie. Mamy młody zespół, z wyjątkiem mojej osoby oczywiście (śmiech) i chociaż byliśmy na to gotowi, to zagraliśmy zbyt nerwowo. Mecz okazał się bardzo trudny, ale jak to mówią, zwycięzców się nie osądza – mówił po spotkaniu jeden z najbardziej doświadczonych zawodników rosyjskiej kadry, Siergiej Grankin. Jego zespół mistrzostwo Europy zapewnił sobie dopiero w tie-breaku, a na przestrzeni całego spotkania w rosyjskich szeregach nie brakowało nerwowych ruchów. – Zawsze przed meczem jakaś trema jest. Jednak kiedy już wybiegniesz na boisko, ona za każdym razem znika – zapewnił jednak kapitan Rosjan.Drużyna marzeń ME

To właśnie Siergiej Grankin jest jednym z najstarszych zawodników, którzy zdobyli mistrzostwo Europy. W kadrze prowadzonej przez Siergieja Szlapnikowa nie brakuje młodszych siatkarzy, a ci już w zakończonym niedawno turnieju stanowili o sile Sbornej. Dla Rosjan wywalczony w niedzielę tytuł był pierwszym większym sukcesem od czterech lat, kiedy to ostatni raz zdobyli mistrzostwo Europy. – Cztery lata temu nasza drużyna miała większe doświadczenie. W tych mistrzostwach Europy o sile kadry stanowili młodzi siatkarze: Ilja Własow, Dmitrij Wołkow, Iljas Kurkajew czy Jegor Kluka. To naprawdę świetni siatkarze, którzy mają przed sobą świetną przyszłość i tacy zawodnicy są tej kadrze potrzebni – ocenił bardziej doświadczony kolega. Wynik, a także indywidualne rezultaty poszczególnych graczy rosyjskiej drużyny zostały zauważone. Grankin został wybrany najlepszym rozgrywającym mistrzostw Europy, Dmitrij Wołkow znalazł się w gronie wyróżnionych przyjmujących, a atakującego Maksima Michajłowa wybrano MVP całego turnieju.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved