Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Siergiej Grankin: Szykowaliśmy się na ciężką przeprawę

Siergiej Grankin: Szykowaliśmy się na ciężką przeprawę

fot. Katarzyna Antczak

Rosjanie w ćwierćfinale nie dali najmniejszych szans reprezentacji Słowenii i drugi raz w tych mistrzostwach Europy wygrali z tą kadrą 3:0. – Szykowaliśmy się na poważną bitwę. Ułożyło się inaczej, ale najważniejsze jest to, że osiągnęliśmy swój cel – powiedział rozgrywający Sbornej, Siergiej Grankin.

Rosja i Słowenia mierzyły się ze sobą już w fazie grupowej. Podopieczni Siergieja Szlapnikowa wygrali wtedy 3:0, ale pomimo jednostronnego wyniku przez dwie pierwsze partie trwała wyrównana walka, którą dopiero w końcówkach rozstrzygali na swoją korzyść Rosjanie. Ćwierćfinał przebiegał już jednak zupełnie inaczej. Słowenia nie była w stanie nawiązać do wcześniejszego spotkania i wyraźnie uległa rywalom, w żadnym z setów nie zapisując na swoim koncie chociażby 20 punktów. – Nie spodziewaliśmy się takiego meczu, przygotowywaliśmy się na ciężką przeprawę, bo spotkanie w grupie takie było, a Słowenia zagrała wtedy bardzo dobrze. Dlatego szykowaliśmy się na poważną bitwę. Ułożyło się inaczej, ale najważniejsze jest to, że osiągnęliśmy swój cel – skomentował jednostronne spotkanie kapitan Sbornej, Siergiej Grankin.ME: Rosjanie wyraźnie lepsi od Słowenii

Jak do tej pory reprezentacja Rosji w mistrzostwach Europy nie przegrała ani jednego seta. Zespół prowadzony przez Siergieja Szlapnikowa nie dał szans swoim grupowym rywalom, każdego z nich pokonując 3:0, a także w ćwierćfinale wygrał swój pojedynek 3:0. Jeszcze przed turniejem Sborna była jedną z drużyn typowanych do zdobycia medali. Czy po dotychczasowych spotkaniach można w nich upatrywać faworyta do końcowego zwycięstwa w mistrzostwach Europy? – Tak bym tego nie powiedział, bo dzisiaj wiele drużyn prezentuje bardzo wyrównany poziom siatkówki i trudno powiedzieć, kto jest faworytem – mówił Siergiej Grankin. Do najlepszej czwórki oprócz Rosjan awansowali również Serbowie, Belgowie oraz Niemcy. – Z każdą z drużyn na tym turnieju ciężko grać – podkreślił rozgrywający Sbornej. Jego drużyna jako pierwsza zakończyła starcie ćwierćfinałowe i tuż po meczu nie było jeszcze wiadomo, z kim Rosjanie zmierzą się w walce o finał. – Nie jest ważne, z kim zagramy – przyznał wtedy Grankin. Ostatecznie w półfinale rosyjski zespół zagra z jedną z niespodzianek mistrzostw Europy, Belgią.

 

I kto teraz wygra mistrzostwa Europy siatkarzy?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved