Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Siergiej Grankin po ponad dekadzie opuszcza Dynamo Moskwa

Siergiej Grankin po ponad dekadzie opuszcza Dynamo Moskwa

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siergiej Grankin w przyszłym sezonie nie zagra w Dynamo Moskwa. O decyzji doświadczonego rozgrywającego powiadomił na łamach rosyjskich mediów agent siatkarza, Władimir Kastornow. 32-letni gracz stolicę Rosji opuszcza po ponad dekadzie gry w niebiesko-białych barwach.

Grankin na „szerokie wody” wypłynął podczas mistrzostw świata w 2006 roku w Japonii. 21-letni wtedy rozgrywający z miejsca stał się podstawowym siatkarzem Sbornej, rozdzielając piłki takim sławom jak Paweł Abramow, Stanisław Dinejkin czy Aleksiej Kazakow. Azjatyckiego turnieju z pewnością jednak nie zapisał do udanych, gdyż Rosjanie, po pamiętnej porażce z biało-czerwonymi, stracili szansę na półfinał, kończąc ostatecznie zmagania dopiero na siódmej pozycji.Siergiej Grankin już wtedy grał w moskiewskim klubie. Okazało się, że sezon 2016/2017 był ostatnim w barwach Dynama, o czym poinformował w rosyjskich mediach agent zawodnika, Władimir Kastornow, który co ciekawe, w latach 2004-2005 był zawodnikiem Skry Bełchatów. – Siergiej opuszcza Dynamo, rozwiązując umowę za porozumieniem stron – oświadczył Kastornow. – Nikt nie żywi do siebie urazy, zawodnik rozstał się z klubem w dobrej atmosferze. Mamy kilka ofert gry, w niedalekiej przyszłości wszystko się wyjaśni, gdzie w przyszłym sezonie zagra Siergiej Grankin – powiedział na łamach „R-Sport” menedżer siatkarza.

Decyzja rosyjskiego zawodnika może zaskakiwać, gdyż jego umowa była ważna z moskiewskim klubem jeszcze przez rok. Z ekipą ze stolicy sięgnął po mistrzostwo Rosji, pięć razy po wicemistrzostwo i raz zdobył brązowy medal. Po nieudanym turnieju mistrzostw świata w Japonii później Grankin święcił z reprezentacją sporo sukcesów. Zdobył m.in. złoty i brązowy medal igrzysk olimpijskich, wygrał Ligę Światową czy sięgnął po mistrzostwo Europy.  W tegorocznej edycji „światówki” nie znalazł się w składzie Sbornej.

32-latek nie jest jedynym graczem, który po sezonie pożegnał się z ekipą Dynama. Oprócz niego szeregi zespołu opuścili Aleksander Wołkow, Denis Biriukow czy Dmitrij Ilinych. W ich miejsca klub zakontraktował znanego m.in. z występów w ZAKSIE Dicka Kooya czy znakomitego francuskiego siatkarza Kevina Le Roux.

źródło: inf. własna, rsport.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved