Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Siergiej Grankin: Nie możemy sobie pozwolić na porażki

Siergiej Grankin: Nie możemy sobie pozwolić na porażki

fot. Katarzyna Antczak

Siatkarze Rosji będą kolejnym rywalem reprezentacji Polski w rozgrywkach o Puchar Świata. Sborna po trzech zwycięstwach i dwóch porażkach zajmuje w tabeli piąte miejsce. Biało-czerwoni plasują się na trzeciej pozycji z bilansem 4-1. Prowadzi Brazylia, która nie doznała jeszcze porażki. Drugie są Stany Zjednoczone, które przegrały jedno spotkanie.

Rozgrywającym w drużynie rosyjskiej jest mistrz olimpijski z Londynu Siergiej Grankin, który nie grał w ostatnich mistrzostwach Europy. W Japonii najbliższy rywal polskich siatkarzy przegrał m.in. z Australią 2:3. – Gratuluję Australii. Moim zdaniem źle zagrywaliśmy i następnie mieliśmy problemy w bloku – powiedział Siergiej Grankin. – To jest wielki kłopot. Nie mogliśmy narzucić rywalowi swojego stylu, gdyż Australijczycy znakomicie przyjmowali. Oni doskonale byli ustawieni, co mocno utrudniało nam życie.Kolejnym problemem Rosjan, co podkreślił Siergiej Grankin, jest brak ducha drużyny. – Nam trzeba wychodzić na boisko i walczyć, a nie czekać aż zaczniemy prezentować swoją grę – mówił rozgrywający reprezentacji Rosji. Siergiej Grankin podkreślił, że wszystkie spotkania w Pucharze Świata są ważne. – Nie możemy sobie pozwolić na porażki – kontynuował Siergiej Grankin. – Trzeba dokładnie przeanalizować nasz występ i przystąpić do kolejnej gry, którą chcemy wygrać.

Drugiej porażki w Pucharze Świata reprezentacja Rosji doznała w meczu z Brazylią – 0:3. Po tym spotkaniu fiński trener Sbornej Tuomas Sammelvuo mówił, że były szanse na wygranie drugiego i trzeciego seta, ale jego podopieczni tego nie wykorzystali.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved