Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Siedem spotkań I ligi kobiet w najbliższy weekend

Siedem spotkań I ligi kobiet w najbliższy weekend

Aż siedem meczów I ligi kobiet zostanie rozegranych w najbliższy weekend. Lider, MKS Kalisz, podejmie trzeci zespół tabeli – Radomkę Radom. W tej kolejce dojdzie również do konfrontacji dwóch najsłabszych zespołów tabeli – Uni Opole podejmować będzie AZS AWF Warszawa. Niezwykle ciekawie może być w Krośnie.

Już w piątek rozpocznie się 15. kolejka rozgrywek I ligi kobiet. Tego dnia zostanie rozegrany zaległy mecz SMS-u PZPS Szczyrk z Jokerem Świecie, którego wyniku chyba nie da się przewidzieć. Tego dnia też zostaną rozegrane dwa niezwykle ciekawe spotkania w Kaliszu i Krośnie. Niepokonany lider podejmować będzie trzeci zespół tabeli, MKS zagra z Radomką i z pewnością jest faworytem tego meczu. Pierwszy mecz tych drużyn w Radomiu zakończył się po tie-breaku, gospodynie prowadziły wówczas 2:1, a mimo to przegrały. Tym razem znów może być sporo emocji, tym bardziej że kaliszanki muszą się coraz bardziej oglądać za siebie, bowiem goni je warszawska Wisła. Dla Radomki każdy punkt na trudnym terenie będzie sporym sukcesem. W Krośnie Karpaty podejmować będą Energetyka Poznań. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli, mając po siedem zwycięstw i po 19 punktów. Przegrana w tym spotkaniu można oznaczać większe nerwy i niebezpieczne zbliżenie się do strefy spadkowej. Dlatego też zarówno podopieczne trenera Tomasza Płaskiego, jak i poznanianki do końca powinny w tym meczu walczyć o punkty i ich podział nie jest wykluczony.W sobotę w Gliwicach zagra wicelider tabeli, Wisła Warszawa. Podopieczne trenera Dominika Stanisławczyka są w wyraźnym gazie, wygrywają ostatnio mecz za meczem i nic dziwnego, że będą liczyły na komplet punktów również w meczu z AZS-em Politechniki Śląskiej. – Jedziemy tam po trzy punkty. Nie mam obaw. W najgorszym wypadku czeka nas wymagające spotkanie, ale wierzę w zwycięstwo zespołu, w którym występuję. Mamy serię dziewięciu zwycięstw, ale nie jestem w stanie przewidzieć, ile ona potrwa. Oby jak najdłużej! – mówi przed tym spotkaniem libero stołecznej drużyny, Magdalena Saad. Gliwiczanki zrobią wszystko, by pokrzyżować plany rywalkom, ale wszystkie argumenty będą po stronie rywalek. Również w sobotę w Tarnowie PWSZ podejmie uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Tarnowianki wzmocnione Dominiką Minicz będą faworytem tego spotkania i chcąc oderwać się od strefy spadkowej, powinny ten mecz wygrać. Wiadomo jednak, że zespół prowadzony przez trenera Waldemara Kawkę nie jest łatwym przeciwnikiem. Fakt, że młode siatkarki SMS-u dzień wcześniej rozegrają mecz we własnej hali z Jokerem, nie powinien mieć znaczenia.

W niedzielę dojdzie do pojedynku dwóch ostatnich zespołów tabeli. Uni Opole podejmować będzie AZS AWF Warszawa, który nie wygrał jeszcze ani jednego spotkania w tym sezonie. W Warszawie opolanki górą były po tie-breaku, teraz zapewne będą chciały się przełamać i zdobyć trzy punkty, pozwalające na zachowanie teoretycznej szansy na miejsce w play-off. Warszawskie akademiczki takiej szansy już nie mają i przygotowują się do walki o utrzymanie. W Wieliczce Solna zagra z Jokerem Świecie. Po ostatnich porażkach z Radomką i Wisłą nastroje w zespole trenera Ryszarda Litwina pewnie nie są najlepsze. Wieliczanki muszą wygrywać i zdobywać punkty, w przeciwnym razie rywale z dolnych części tabeli mogą się do nich zbliżyć na niebezpieczną odległość. Jednym z takich rywali jest właśnie Joker Świecie, który również potrzebuje punktów, by wydostać się ze strefy spadkowej. Szykuje się więc zacięty mecz, którego faworytem będą jednak gospodynie.

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved