Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Siatkówka zdominowała plebiscyt. Bartosz Kurek sportowcem roku!

Siatkówka zdominowała plebiscyt. Bartosz Kurek sportowcem roku!

Najlepszy sportowiec, najlepsza drużyna i najlepszy trener. Te trzy nagrody powędrowały w ręce polskich siatkarzy w plebiscycie na najlepszego sportowca 2018 roku organizowanego przez „Przegląd Sportowy” oraz Polsat.

Po raz pierwszy w historii plebiscytu na najlepszego sportowca pierwsze miejsce zajął siatkarz. Tytuł najlepszego sportowca roku 2018 należy do Bartosza Kurka, który wyprzedził skoczka narciarskiego – Kamila Stocha. Na podium klasyfikacji znalazł się również kapitan polskiej kadry – Michał Kubiak, za którego statuetkę odebrał Krzysztof Ignaczak. Triumfator plebiscytu – atakujący reprezentacji Polski poprowadził kadrę do mistrzostwa świata w Turynie i został wybrany MVP turnieju.

Zanim emocje w plebiscycie sięgnęły zenitu, ogłoszono inne nagrody. Na pierwszy ogień poszła drużyna roku, którą została reprezentacja Polski siatkarzy. Biało-czerwoni w 2018 roku nie mieli sobie równych, kiedy w Turynie obronili złoty medal mistrzostw świata sprzed czterech lat, choć przed turniejem niewielu wierzyło w tak ogromny sukces.Chwilę potem nagrodę dla najlepszego trenera roku odebrał selekcjoner polskich siatkarzy Vital Heynen i w swoim stylu zapewnił show na gali.