Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Siatkówka powoli wraca do życia

Siatkówka powoli wraca do życia

fot. Klaudia Piwowarczyk

W związku ze stopniowym znoszeniem ograniczeń spowodowanych pandemią wywołaną koronawirusem zostaną dopuszczone do użytku boiska sportowe w przestrzeni otwartej. – Siatkówka rozgrywana w hali to jednak inna specyfika, niż piłka nożna na powietrzu. Tu są duże skupiska ludzi na małych powierzchniach. W piłce nożnej jest jednak łatwiej dojść do pewnych rzeczy, choć to przecież sport kontaktowy. Przygotowani jesteśmy jednak już na wznowienie treningów – powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Kasprzyk.

Od 4 maja otwarte będą boiska sportowe w przestrzeni otwartej. To oznacza, że do treningów wrócą osoby uprawiające siatkówkę plażową. Hale pozostaną jednak zamknięte i zawodnicy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. – Cieszę się na razie z tego, że otwarte będą boiska, bo przynajmniej ruszy siatkówka plażowa. Może w końcu dzieci się ruszą – przyznał Jacek Kasprzyk.Jak przebiegają przygotowania do wznowienia treningów po otwarciu hal? –  Siatkówka rozgrywana w hali to jednak inna specyfika, niż piłka nożna na powietrzu. Tu są duże skupiska ludzi na małych powierzchniach. W piłce nożnej jest jednak łatwiej dojść do pewnych rzeczy, choć to przecież sport kontaktowy. Przygotowani jesteśmy jednak już na wznowienie treningów. Mamy dopracowane wszystkie terminy i jeśli będzie „zielone światło” to ruszymy przede wszystkim z młodzieżą, bo ta wariuje i chcielibyśmy, by jak najszybciej zaczęła robić znacznie więcej niż do tej pory we własnym zakresie. Siatkówka to jednak drużynowy sport. Potrzeba nam zatem treningów całego zespołu, a nie indywidualnych – stwierdził prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Jak przebiegają rozmowy PZPS z minister sportu? – Na razie rozmawialiśmy tylko i wyłączenie o możliwości treningów w Centralnych Ośrodkach Sportu tych reprezentantów Polski, którzy mają kwalifikacje olimpijskie. To im chcemy w pierwszej kolejności udostępnić obiekty. Nasi trenerzy kadr seniorskich zaplanowali zgrupowania dopiero na początku czerwca. Mężczyźni – 1 czerwca w Spale, a kobiety – 4 czerwca w Szczyrku. Na razie czekamy też na to, jak zareagują inne sporty na powolny powrót do treningów – zakończył Jacek Kasprzyk.

źródło: inf. własna, sport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved