Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Siatkarze znów na Stadionie Narodowym?

Siatkarze znów na Stadionie Narodowym?

fot. Maciej Dąbrowski

W przyszłym roku w Polsce odbędą się mistrzostwa Europy siatkarzy. Mecz otwarcia niemal na pewno rozegrany zostanie na PGE Stadionie Narodowym.

Biało-czerwoni mieli już okazję grać na Stadionie Narodowym. A było to przy okazji otwarcia pamiętnych mistrzostw świata w 2014 roku. Mecz Polska – Serbia obejrzało wówczas 61 500 widzów. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku siatkówka znowu wróci w to miejsce. I całkiem możliwe, że zostaną tam rozegrane aż dwa spotkania!To wielce prawdopodobne. My tego chcemy, CEV chce, władze Stadionu Narodowego chcą. Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, by wcielić ten piękny plan w życie. Póki jednak nie zamkniemy negocjacji, nie mówimy, że to pewne – mówi na łamach „Przeglądu Sportowego” Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Z kim zmierzy się zatem Polska w meczu otwarcia? Albo z Serbią, albo z Finlandią. Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. A działacze PZPS-u mają duży ból głowy w tym temacie. – Najazdu serbskich fanów na Warszawę nie możemy się raczej spodziewać, natomiast Finowie już zasypują nas tysiącem zapytań o wejściówki. To byłby fajny widok, gdyby kilka tysięcy skandynawskich fanów wypełniło cały sektor trybun i licytowało się na doping z naszymi wspaniałymi kibicami – komentuje Paweł Papke, wiceprezes PZPS-u. Przyszłoroczne mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 25 sierpnia – 3 września. Biało-czerwoni w fazie grupowej, poza Finlandią i Serbią, zagrają jeszcze z Estonią.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved