Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Siatkarze ze Świdnika zawiesili treningi!

Siatkarze ze Świdnika zawiesili treningi!

fot. archiwum

Siatkarze zespołu z II ligi, ASPS-u Avii Świdnik, od 9 stycznia zawiesili swoje treningi, a także udział w rozgrywkach ligowych. Zawodnicy taką decyzję podjęli po meczu z Karpatami Krosno, kiedy to nie udało im się odbyć rozmów z prezesem klubu, Romanem Lisem.

ASPS Avia Świdnik zajmuje w rozgrywkach 6. grupy II ligi 6. miejsce w tabeli, a w ostatnim rozegranym meczu uległa liderowi klasyfikacji, Karpatom Krosno 0:3. Po tym spotkaniu siatkarze liczyli na to, że uda im się porozmawiać z kierownictwem klubu na temat jego przeszłości. Od nowego roku klub miał zostać przekazany w ręce miasta Świdnik.Poniżej prezentujemy treść oświadczenia zawodników:

My, zawodnicy ASPS-u Avii Świdnik, oświadczamy, że od 9 stycznia 2017 roku zawieszamy udział w treningach oraz rozgrywkach ligowych do odwołania. Przekazanie klubu od nowego roku w ręce miasta Świdnik przebiega w sposób opieszały i jest wstrzymywane przez zarząd ASPS-u, co negatywnie wpływa na nas zawodników, a jednocześnie na wyniki sportowe oraz budowanie sportu w Świdniku na wyższym poziomie. Nie otrzymujemy wynagrodzeń, a przy każdej próbie nawiązania rozmowy z prezesem jesteśmy ignorowani. Po meczu z Karpatami Krosno chcieliśmy podjąć rozmowy z zarządem w celu uzgodnienia warunków oraz wyjścia z trudnej dla nas oraz klubu sytuacji, lecz prezes Roman Lis nie zaszczycił nas swoją obecnością. Proces przekazywania klubu to pieniądze, zadłużenia i wiele procedur, które zajmują czas, ale nie można zapomnieć, że w tym wszystkim są zawodnicy, na których wszystko się odbija. Apelujemy jednocześnie o jak najszybsze przekazanie dokumentów do Urzędu Miasta przez prezesa Romana Lisa i zarząd ASPS-u.

Z poważaniem
zawodnicy ASPS-u

 

Głos w sprawie zabrał również nowy prezes nowego klubu MKS-u Avii Świdnik, Łukasz Reszka:

Spółka MKS Avia Świdnik jest gotowa od 17 grudnia, by przejąć piłkarską i siatkarską sekcję żółto-niebieskich. Poprosiliśmy oba stowarzyszenia, by do końca ubiegłego roku przekazały nam wszystkie dokumenty, określające długi i zobowiązania finansowe. Zakładaliśmy, że już 2 stycznia weźmiemy pod swoje skrzydła zarówno ASPS, jak i GPTS. Pojawiły się jednak problemy. Stowarzyszenia odwlekały w czasie przekazanie nam dokumentów, a gdy dostarczyły je, okazało się, że budzą wiele zastrzeżeń od strony prawnej, ale i księgowej. Od początku podkreślaliśmy, że każda złotówka wydana przez stowarzyszenia musi być udokumentowana i przejść dokładny proces weryfikacji. Jednocześnie chciałbym wyrazić pełne poparcie dla siatkarzy, którzy postanowili zaprotestować przeciwko polityce obecnych władz klubu. Rozmawiałem z nimi wielokrotnie i za każdym razem podkreślali chęć przejścia do MKS-u. Czekamy na nich, podobnie jak na piłkarzy i głęboko wierzymy, że już niedługo stanie się to faktem.

 

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy 6. II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna, kurierlubelski.pl, lubsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved