Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Siatkarze i trener ZAKSY oszukani?

Siatkarze i trener ZAKSY oszukani?

fot. Anna Wojnowska

Najpierw o skandalu w polskiej siatkówce na łamach „La Gazzetta dello Sport” Gian Luca Pasini, teraz sprawę dogłębniej zbadał portal sportdziennik.pl. Chodzi o byłego menadżera ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, który miał pełnomocnictwa do obsługi kont bankowych niektórych zawodników, ze wspomnianych kont miało zniknąć łącznie około 2,5 miliona złotych.

Zaufanie ma swoje granice. Boleśnie przekonali się o tym zagraniczni zawodnicy i trenerzy ZAKSY, którzy zaufali ówczesnemu menedżerowi zespołu, Tomaszowi D., wystawiając mu pełnomocnictwa do obsługi ich kont bankowych. Były menedżer zniknął, a ze wspomnianych kont wyparowało łącznie około 2,5 miliona złotych. Oszustwo najbardziej uderzało w gwiazdy ZAKSY: Sama Deroo i Benjamina Toniuttiego, a także trenera Andreę Gardiniego, którzy są pokrzywdzeni. Nie znając języka polskiego ani zasad panujących w naszej bankowości, zaufali Tomaszowi D., który miał zadbać o ich pieniądze, jak również o kwestie związane z podatkiem bankowym. Okazało się później, że z kont tej trójki zniknęło grubo ponad milion złotych, a dodatkowo – może ona mieć problemy z naszym urzędem skarbowym… Oprócz tej trójki poszkodowani mogą być również Kevin Tillie, były siatkarz ZAKSY, a także były trener zespołu – Ferdinando de Giorgi.Aktualnie sprawą zajmuje się Wydział II ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Opolu. Portal sportdziennik.pl poprosił również o komentarz prezesa klubu, Sebastiana Świderskiego. – Od momentu, kiedy ten pan odszedł z klubu, nie mamy z nim kontaktu. Może raz był na naszym meczu ligowym, ale prywatnie – mówił Sebastian Świderski, który nie chciałby, by wokół klubu wytworzyła się atmosfera niezdrowej sensacji. Zespół walczy na kilku frontach o wysokie cele i tego typu publikacje z pewnością nie poprawiają atmosfery.

Tomasz D., na którego padło bardzo poważne podejrzenie wyłudzenia około 2,5 miliona złotych, to były siatkarz, występujący na pozycji przyjmującego i libero. Grał także w reprezentacji Polski juniorów. Od 2012 r. pracował w ZAKSIE jako menedżer zespołu. Po sezonie 2017/2018 odszedł z Kędzierzyna-Koźla, a zastąpił go Wojciech Serafin.

Więcej w serwisie sportdzienik.pl

źródło: sportdziennik.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved