Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siatkarze Trefla Gdańsk już przygotowują się do nowego sezonu

Siatkarze Trefla Gdańsk już przygotowują się do nowego sezonu

fot. Trefl Gdańsk

Choć okres przygotowawczy do nowego sezonu PlusLigi ruszy w Treflu Gdańsk 1 sierpnia, już w poniedziałek zawodnicy spotkali się z drugim trenerem Piotrem Grabanem, trenerem przygotowania fizycznego Wojciechem Bańbułą i fizjoterapeutą drużyny Piotrem Ślugajskim, by omówić plan indywidualnych treningów na najbliższe sześć tygodni. – Zaplanowaliśmy zawodnikom pracę wdrażającą, tak by w sierpniu zajęcia móc zacząć już z wyższego poziomu – mówi Wojciech Bańbuła, nowy trener przygotowania fizycznego w Treflu Gdańsk.

W poniedziałkowych zajęciach udział wzięło ośmiu zawodników, którzy nie są obecnie powołani do kadr narodowych – rozgrywający Michał Kozłowski, atakujący Kewin Sasak, środkowi Wojciech Grzyb, Patryk Niemiec i Bartłomiej Mordyl, przyjmujący Szymon Jakubiszak oraz libero Fabian Majcherski i Maciej Olenderek. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy, by trener przygotowania fizycznego Wojciech Bańbuła mógł z każdym indywidualnie sprawdzić jego formę, porozmawiać o ewentualnych problemach oraz pokazać ćwiczenia, jakie gracze mają wykonywać zanim jeszcze rozpocznie się okres przygotowawczy, w którym już wszyscy będą trenować wspólnie. – Przedstawiliśmy dzisiaj zawodnikom plan treningowy na wakacje, sprawdziliśmy, co potrafią, a czego muszą się nauczyć, wyjaśniliśmy, jak wykonywać pewne ćwiczenia. Okres przygotowawczy zaczynamy 1 sierpnia, a teraz wykonujemy pracę wdrażającą do tych już wspólnych treningów. Był to pomysł trenera Anastasiego, by skontrolować formę zawodników i zaplanować pracę na sześć tygodni, tak by w sierpniu zacząć już z wyższego poziomu – mówi Wojciech Bańbuła, trener przygotowania fizycznego Trefla Gdańsk. – Zawodnicy dostali program, według którego mają trenować dwa razy w tygodniu, czyli w sumie mają do wykonania 12 treningów – nie za dużo, a pomoże to w odpowiednim wdrożeniu się do sezonu przygotowawczego, a także po odpowiednim wykonaniu da zauważalny postęp – dodaje.Plan treningowy został uzgodniony przez Wojciecha Bańbułę oraz drugiego trenera Piotra Grabana, a także pozostałych członków sztabu, razem z trenerem Andreą Anastasim. – Dwa tygodnie temu byliśmy z m.in. Wojtkiem Bańbułą i fizjoterapeutą Piotrkiem Ślugajskim u trenera Anastasiego i Karola Rędziocha w Brukseli, by ustalić organizacyjnie plan pracy. Mieliśmy czas, by porozmawiać, ja miałem też kilka chwil, by popatrzeć, jak Andrea pracuje z kadrą i swoimi współpracownikami w Belgii. Z trenerem jesteśmy tak naprawdę w stałym kontakcie, chociażby za kilka godzin mamy zaplanowaną jedną z wielu konferencji wideo, by dłużej porozmawiać – także o efektach dzisiejszych zajęć dla zawodników – mówi Piotr Graban, drugi trener Trefla Gdańsk. Sztab kontroluje pracę nie tylko tych ośmiu zawodników, którzy byli dziś w ERGO ARENIE, ale też pozostałych, powołanych do kadr narodowych. – Dziś spotkaliśmy się z zawodnikami, którzy nie są powołani do reprezentacji, są na miejscu w Polsce, ale ze wszystkimi pozostałymi graczami jesteśmy też oczywiście w kontakcie. Każdy otrzymał już też rozpiskę, nad czym musimy poprawić, jakie detale poprawić – i siłowe, i boiskowe – i tak naprawdę teraz będziemy czekać na informację, kto kiedy może dołączyć do drużyny – dodaje Graban.

Poniedziałkowe zajęcia były pierwszym treningiem w barwach Trefla Gdańsk dla Kewina Sasaka i Bartłomieja Mordyla. – Pierwsze wrażenia w Treflu Gdańsk bardzo pozytywne, te dzisiejsze zajęcia pokazują bardzo profesjonalne podejście do zawodników – mówi Kewin Sasak, nowy atakujący żółto-czarnych. – W Gdańsku przywitała mnie miła atmosfera, zarówno zawodnicy, jak i trenerzy są bardzo pomocni, zdecydowanie wszystko na plus – tak pierwsze wrażenia skomentował z kolei Bartłomiej Mordyl, nowy środkowy Trefla Gdańsk. Kewin w Trójmieście spędził już także cały weekend, ponieważ przez ostatnie dwa dni rywalizował w plażówkę na gdyńskiej plaży. – Okres wakacyjny spędzam aktywnie, w miniony weekend grałem akurat w finałach Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, także staram się wykorzystywać lato na przygotowanie do nowego sezonu PlusLigi – opowiada atakujący. Z kolei środkowy Bartłomiej Mordyl treningi łączy z nauką. – Obecnie poza sportem skupiam się jeszcze na dokończeniu sesji i zdaniu egzaminów na studiach. Jestem na trzecim roku zarządzania na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, więc po zaliczeniu sesji przede mną obrona pracy licencjackiej. Oczywiście łączę naukę z trenowaniem, ponieważ chcę być jak najlepiej przygotowany do treningów, które zaczniemy 1 sierpnia – mówi Mordyl. – Kilka ćwiczeń z tych, które dzisiaj nam zalecił Wojtek Bańbuła, miałem już wcześniej z poprzednimi trenerami, ale pojawiło się też dla mnie kilka nowości, także muszę się ich nauczyć, by przystosować się do pracy z nowym sztabem szkoleniowym – dodaje środkowy.

Każdy z zawodników otrzymał od poniedziałku indywidualnie rozpisany plan treningowy, a w ERGO ARENIE ponownie drużyna spotka się 1 sierpnia, kiedy już do zajęć siłowych dodane zostaną także treningi z piłką.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved