Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Siatkarze już trenują przed uniwersjadą

Siatkarze już trenują przed uniwersjadą

fot. Klaudia Piwowarczyk

Dwunastu zawodników przygotowujących się do turnieju siatkarzy 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu, rozpoczęło w piątek zgrupowanie w Nowym Dworze Mazowieckim. Powołani przez trenerów Pawła Woickiego i Daniela Plińskiego zawodnicy przez trzy tygodnie będą przygotowywać się do startu w studenckich igrzyskach.

Na liście powołanych jest trzynaście nazwisk, ale przyjmujący Piotr Łukasik przebywa z pierwszą reprezentacją Polski w Chinach, gdzie uczestniczy w turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów. Do przygotowujących się do uniwersjady zawodników dołączy po powrocie.W Nowym Dworze Mazowieckim jest zatem dwunastu graczy – rozgrywający Łukasz Kozub i Michał Kędzierski, atakujący Bartosz Filipiak i Damian Domagała, przyjmujący Kamil Semeniuk, Paweł Halaba i Bartłomiej Lipiński, środkowi Patryk Niemiec, Bartłomiej Lemański i Jan Nowakowski oraz libero Jędrzej Gruszczyński  i Mateusz Masłowski. Z tego składu plus Łukasik odpadnie jeden zawodnik, bo w uniwersjadzie udział wziąć może dwunastu siatkarzy.

Razem z kadrą uniwersjadową w treningach uczestniczą gracze pierwszej reprezentacji – Marcin Janusz i Łukasz Kaczmarek, którzy przygotowują się do kolejnych turniejów Siatkarskiej Ligi Narodów.

Przygotowania do uniwersjady zakończą się 30 czerwca, a dzień później siatkarze wraz z większością polskich reprezentantów na 30. Letnią Uniwersjadę w Neapolu odlecą do Włoch. Przygotowania będą podzielone na 4 części – pierwsza część zgrupowania zakończy się w najbliższy poniedziałek, po czym od środy do 15 czerwca zespół znów będzie trenował w Nowym Dworze Mazowieckim. 17 czerwca rozpocznie się pięciodniowe zgrupowanie w Zakopanem, a ostatnia część przygotowań zaplanowana jest między 23, a 30 czerwca w Spale.

Polscy siatkarze udział w uniwersjadzie rozpoczną 5 lipca meczem z Brazylią. Później zmierzą się kolejno z Francją (6 lipca), Iranem (7 lipca) i Kanadą (9 lipca). Faza pucharowa rozpocznie się 11 lipca, a mecz finałowy zaplanowano na sobotę, 13 lipca.

*autor tekstu Paweł Hochstim

źródło: pasja.azs.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved