Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Siatkarze już w Polsce

Siatkarze już w Polsce

fot. fivb-org

Niektórych nie było w kraju ponad miesiąc. Z Paryża, gdzie 29 września zakończyły się mistrzostwa Europy, polecieli na Puchar Świata, rozgrywany w kilku japońskich miastach od 1 do 15 października. W pierwszej z tych imprez zdobyli brązowy, a w drugiej srebrny medal. W środę wieczorem wrócili do domów – zmęczeni, ale szczęśliwi.

Jednym z pierwszych, którzy gratulowali zawodnikom był Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk. – W Japonii nasza reprezentacja odniosła wspaniały sukces – mówił Jacek Kasprzyk. Cały sezon był znakomity w wykonaniu polskiego zespołu. Wywalczyliśmy awans olimpijski, były jeszcze medale w Lidze Narodów, mistrzostwach Europy oraz Letniej Uniwersjadzie o czym też trzeba pamiętać. Trener Vital Heynen wypróbował dużą grupę zawodników. Myślę, że żaden kraj na świecie nie ma tak szerokiej kadry.Polscy siatkarze na stołecznym lotnisku lądowali w trzech grupach. W trzeciej byli m.in. Wilfredo Leon i Mateusz Bieniek.Srebrny medal jest najlepszym podsumowaniem turnieju i sezonu. Przed czterema laty w Pucharze Świata był brąz. Teraz mamy srebro. Za cztery lata musi być złoto. Bardzo nas cieszy, że wywalczyliśmy kwalifikację olimpijską. Teraz możemy skupić się na grze w klubie i nie musimy grać w turnieju kontynentalnym w Berlinie – powiedział Mateusz Bieniek.

W turnieju o Puchar Świata reprezentacja Polski odniosła dziewięć zwycięstw i doznała tylko dwóch porażek. W ostatnim meczu biało-czerwoni bez problemu pokonali Iran 3:0, zespół z którym zwykle ciężko się grało. – W Japonii odnieśliśmy sukces, a takim jest zdobycie srebrnego medalu. Oczywiście po ubiegłorocznym mistrzostwie świata apetyty wszystkich rosną i teraz w każdym turnieju naszym celem jest złoty medal. Niebawem zaczną się rozgrywki PlusLigi. W styczniu odbędzie się kontynentalny turniej kwalifikacyjny, a my nie będziemy musieli w nim uczestniczyć. – mówił przyjmujący Aleksander Śliwka.

Za niecały rok w Tokio rozegrane zostaną igrzyska olimpijskie. – Każdy krążek jest cenny. Teraz wracam do klubu i na tym koncentruję się. Przed nami bardzo długi sezon w sezon. Świetnie, że mamy olimpijski awans i mogę myśleć tylko o sezonie ligowym. Mam nadzieję, że praca jaką wykonam w najbliższych miesiącach zaowocuje i zagram w turnieju olimpijskim. W czasie Pucharu Świata wszystko organizacyjnie było dograne. Myślę, że podobnie będzie w czasie igrzysk – powiedział przyjmujący Bartosz Kwolek.

Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej Włodzimierz Sadalski podkreślił, że „sezon był długi trudny i bardzo udany.” – Priorytetem było wywalczenie olimpijskiego awansu i cel ten został zrealizowany – powiedział. – Poza tym reprezentacja zdobyła trzy medale – srebrny w Pucharze Świata oraz dwa brązowe w Lidze Narodów i mistrzostwach świata. Trener Vital Heynen umiejętnie rozłożył siły zawodników. Mieliśmy bardzo szeroką kadrę. Chyba tylko Polska ma tak dużą liczbę zawodników na reprezentacyjnym poziomie.

W sezonie 2019  reprezentacja Polski rozegrała w turniejach mistrzowskich 42 mecze – 19 w Lidze Narodów, 3 w kwalifikacjach olimpijskich, 9 w mistrzostwach Europy i 11 w Pucharze Świata. Do tego jeszcze doszły trzy spotkania w Memoriale Wagnera oraz kilka spotkań towarzyskich.

Pierwszy mecz w zakończonym sezonie polscy siatkarze rozegrali 25 maja z Niemcami w Arenie Gliwice, ostatni 15 października w Hiroszimie z Iranem. – Był to okres bardzo owocny dla naszej reprezentacji z kilku względów. Drużyna odnosiła sukcesy. Trener Heynen sprawdził sporą grupę siatkarzy, a w teamie została stworzona świetna atmosfera – zakończył Włodzimierz Sadalski.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved