Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Siatkarze GKS-u Katowice chcą dokończyć sezon w lecie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Nadal nie wiadomo jak potoczą się losy aktualnego sezonu PlusLigi. Na razie rozgrywki zostały wstrzymane, a Rada Nadzorcza miała porozumieć się w kwestii tego, co robić dalej. Z inicjatywą w postaci listu otwartego wyszli gracze GKS-u Katowice, którzy są gotowi dokończyć rozgrywki. – Nasze kontrakty obowiązują zazwyczaj do końca maja, ale my z tego miejsca oświadczamy, że jesteśmy gotowi i chcemy dokończyć rozgrywki w późniejszych miesiącach, nie chcąc przy tym dodatkowego wynagrodzenia za wydłużenie okresu wykonywania naszej pracy, bo to byłoby dla nas niehonorowe – głosi list otwarty. KORONAWIRUS PARALIŻUJE WSZYSTKO

Trwająca epidemia ma wpływ na absolutnie wszystkie aspekty życia każdego z nas. Sport jest jedną dziedzin, która również na tym cierpi. Rozgrywki PlusLigi zostały wstrzymane, nadal nieznane jest jak zakończy się sezon. Pomysłów jest wiele, ale absolutnie żaden z nich nie jest gwarantem optymalnego dla wszystkich rozwiązania.

INICJATYWA GKS-U KATOWICE

Ze swoim pomysłem wyszli siatkarze GKS-u Katowice. W swoich mediach społecznościowych wystosowali oni list otwarty, w którym proponują dokończenie rozgrywek w okresie letnim. Pozwala na to między innymi wtorkowa decyzja MKOl o przesunięciu igrzysk olimpijskich na 2021 rok. To daje poszczególnym ligom czas na dokończenie rywalizacji, a nie rozdanie medali przy zielonym stoliku. – Ciężko nam sobie wyobrazić, że sezon i wiele miesięcy bardzo ciężkiej pracy mamy zakończyć bez zawieszenie medali na szyjach – głosi list otwarty siatkarzy katowickiej drużyny.

PROBLEMY NIE TYLKO Z AKTUALNYM SEZONEM

Brak rozgrywek to problem nie tylko jednak tego sezonu. Epidemia sprawiła, że wiele dyscyplin, w tym siatkówka, będzie musiało zacisnąć pasa. Trudno dokładnie przewidzieć jak bardzo negatywny wpływ na gospodarkę będzie miała aktualna sytuacja, ale ta z pewnością połozy się cieniem nie tylko na PlusLidze, ale także na całym sporcie. – Nasze kontrakty obowiązują zazwyczaj do końca maja, ale my z tego miejsca oświadczamy, że jesteśmy gotowi i chcemy dokończyć rozgrywki w późniejszych miesiącach, nie chcąc przy tym dodatkowego wynagrodzenia za wydłużenie okresu wykonywania naszej pracy, bo to byłoby dla nas niehonorowe – ogłosili gracze GKS-u Katowice.

Czy liga powinna przychylić się do listu otwartego siatkarzy GKS-u Katowice:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved