Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Siatkarskie święto w Gdyni

fot. archiwum

W piątkowe popołudnie w Gdyni rozpoczęło się międzynarodowe święto siatkówki w Polsce. W pierwszym z dwóch Meczów Gwiazd Siatkówki Polska Reprezentacja Gwiazd pokonała 2:1 Światową Reprezentację Gwiazd. W niedzielę w Katowicach rewanż, a przede wszystkim oficjalne pożegnanie Pawła Zagumnego z reprezentacją Polski.

W piątek w Gdyni Arena Polską Drużynę Gwiazd poprowadził Waldemar Wspaniały. Z kolei szkoleniowcem Światowego Zespołu Gwiazd był Andrea Anastasi. Jeszcze przed rozpoczęciem pojedynku trenerzy i zawodnicy umówili się, że zostaną rozegrane trzy pełne sety. Trzeba przyznać, że żaden z setów był prezentacją kunsztu mistrzów o znakomitą promocją siatkówki na światowym poziomie. Zawodnicy mimo upływu lat prezentowali wyśmienitą dyspozycję i od czasu do czasu dystans… wobec własnych niedoskonałości wynikających z… nieregularnego zaangażowania w sportową aktywność. Serdecznej gdyńskiej publiczności to jednak nie przeszkadzało. Kibice spontanicznie nagradzali zawodników i ich kunszt.

Nikt nie rezygnował z żadnej piłki i próbował bronić nawet nogą. Kibice zgromadzeni w Gdynia Arena mogli przypomnieć sobie bomby w wykonaniu Sebastiana Świderskiego czy Łukasza Kadziewicza. Wtórowali im Stephane Antiga czy Andrea Giani. Dzięki ofiarności zawodników oglądano długie wymiany i nagradzano ich oklaskami. Nie brakowało uprzejmości czy wymiany uśmiechów. Można było powiedzieć, że w Gdyni grano w radosną siatkówkę. Fantastyczna atmosfera udzieliła się również publiczności, która dopingowała zarówno jednych, jak i drugich.Zawodnikom nie brakowało kreatywności i próbowano serwować w różny sposób. David Lee zagrywał tyłem spomiędzy nóg, a Masny aż zza band reklamowych. Prawdziwym showmanem był jednak Kadziewicz, który każdą udaną akcję celebrował bardzo widocznie. Wchodził na stół i na bandy ku uciesze widzów. Na parkiecie jednak nikt nie odpuszczał. Po pierwszym wygranym secie przez Polaków trener Anastasi desygnował do gry taką szóstkę, która szybko wyrównała stan meczu. W trzecim decydującym secie nikt długo nie mógł wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. W końcówce więcej determinacji okazały biało-czerwone orły, które wygrały cały mecz 2:1.

Mecz w Gdyni otwiera pożegnanie Pawła Zagumnego z narodową drużyną. Jej zwieńczenie nastąpi w najbliższą niedzielę w mekce polskiej siatkówki – katowickim Spodku.

Program wydarzenia w Katowickim Spodku, 11 września – niedziela:

16.00 – początek spotkań gwiazd z kibicami

17.00 – mecz Calzedonia Werona – GKS Katowice

20.00 – mecz Gwiazd Siatkówki

Około 21.40 – uroczyste, oficjalne pożegnanie Pawła Zagumnego z reprezentacją Polski

 

źródło: pzps.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved