Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarskie środowisko radzi: #zostańwdomu

Siatkarskie środowisko radzi: #zostańwdomu

fot. Klaudia Piwowarczyk

Koronawirus. Słowo, które zapanowało nad całym światem i dla całego świata stanowi ogromne wyzwanie. Również dla wszystkich lig, klubów i sportowców. O tym czy uda nam się zmniejszyć szybkość rozprzestrzeniania się tego paskudztwa, w dużej części zadecydujemy my sami. Dlatego też polskie kluby, a także inni przedstawiciele sportu, w tym naszej siatkówki, zachęcają do #zostańwdomu.

Pewnie nikomu nie przyszłoby do głowy jeszcze kilka miesięcy temu, że świat, w którym żyjemy tak drastycznie się zmieni. Pandemia wymaga działania i mamy nadzieję, że każdy z nas stosuje się do zaleceń. Wstrzymane, albo całkowicie odwołane zostały prawie wszystkie wydarzenia sportowe w Europie i na świecie, w tym między innymi tak bardzo przez nas wszystkich ukochana PlusLiga oraz Liga Siatkówki Kobiet. Decydenci stanęli przed trudnym, ale moim zdaniem – jedynym słusznym wyborem. Sport nie jest teraz najważniejszy, choć u mnie osobiście stanowi bardzo ważną część mojego życia i dla wielu z was zapewne również.

Teraz jednak czas by działać i stosować się do zaleceń wydanych przez służby. O to nawołują również najbardziej znani w Polsce sportowcy, jak chociażby Robert Lewandowski. #Zostańwdomu to ważna i być może kluczowa część walki z rozprzestrzeniającym się wirusem. Również PlusLiga nie pozostaje bierna. Chociażby Aluron Virtu CMC Zawiercie, PGE Skra Bełchatów, GKS Katowice czy Asseco Resovia Rzeszów zachęcają do #zostańwdomu. O to, aby okres dwutygodniowej kwarantanny potraktować poważnie, apelują sportowcy. Proszę, posłuchajcie głosu tych, którzy wcześniej dostarczali wam niezapomnianych sportowych emocji.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

❗️ Wyjątkowy czas wymaga wyjątkowych rozwiązań, dlatego rozpoczynamy akcję #MojaJurajskaTwierdza 🏠↔️🏰 🔙 Do tej pory gromadziliśmy się razem w Jurajskiej Twierdzy przy Blanowskiej, teraz w taką twierdzę zamieniają się Twoje cztery ściany, więc broń jej i #zostańwdomu! 🛑 🤳 Wrzucajcie na InstaStories relacje z tego, jak spędzacie czas w domu wraz z hasztagami #MojaJurajskaTwierdza oraz #zostańwdomu i oznaczajcie nasz profil! Najciekawsze pomysły postaramy się nagrodzić, choć nie ukrywamy – zapewne będziemy musieli z tym poczekać do uspokojenia sytuacji 🎁 👤 Na naszym Facebooku znajdziecie z kolei specjalną nakładkę, która zmodyfikuje Wasze zdjęcie profilowe dokładnie w taki sposób, jaki widzicie na załączonej grafice 🖼 #MojaJurajskaTwierdza #zostańwdomu #stayathome #JurajskaTwierdza #JurajscyRycerze #AluronVirtuCMC #AluronVirtuCMCZawierciePost udostępniony przez Aluron Virtu CMC Zawiercie (@aluronvirtucmc)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#zostanwdomu #koronawirus #odpowiedzilność

Post udostępniony przez Krzysztof Ignaczak (@iglaszyte)

 

Najgorsza sytuacja jest we Włoszech, tam również siatkarze i organizacje sportowe nawołują do przestrzegania wytycznych.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Publicystyka

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved