Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siatkarski maraton podopiecznych Andrei Anastasiego

Siatkarski maraton podopiecznych Andrei Anastasiego

fot. Izabela Kornas

Siatkarze Lotosu Trefla spędzili w sumie cały dzień w podróży, aby zagrać w Lidze Mistrzów, a następnie polecieć do Lubina na starcie siatkarskiej ekstraklasy z Cuprum. – Nie mamy wyboru, musimy sobie poradzić z podróżami. W PlusLidze wszyscy patrzą teraz na tabelę i my też, dlatego wiemy, że musimy sięgnąć po kolejne trzy punkty i nie myśleć o zmęczeniu – powiedział Piotr Gacek, libero żółto-czarnych. Jego drużyna rozpocznie sobotni mecz w Lubinie o godzinie 20.00.

W jedną stronę podróż do Kazania zajęła siatkarzom Lotosu Trefla 14 godzin. Podobnie było w drodze powrotnej, gdyż najpierw musieli udać się do Berlina, a stamtąd do Lubina. W Rosji grali w środę, z Cuprum wicemistrzowie kraju zmierzą się w sobotę. – Przed nami najważniejsze w tym sezonie dwa miesiące, kolejne bardzo istotne spotkania, więc cały czas jesteśmy skupieni na pracy – przyznał Bartosz Gawryszewski, kapitan żółto-czarnych.Tej pracy jest w tym tygodniu jednak dużo. Siatkarze Lotosu Trefla wyruszyli do Rosji w poniedziałek, tam odbyli trening, zagrali mecz i wrócili do Polski. W Lubinie zameldowali się w czwartek. – To nie pierwszy taki przypadek. Nie mamy wyboru, musimy sobie poradzić z podróżami. W PlusLidze wszyscy patrzą teraz na tabelę i my też, dlatego wiemy, że musimy sięgnąć po kolejne trzy punkty i nie myśleć o zmęczeniu – dodał Piotr Gacek, libero Lotosu Trefla.

Meczem w Rosji gdańszczanie zakończyli zmagania w Lidze Mistrzów. Ich występ oceniany był pozytywnie, bowiem na drodze do play-off pokonali między innymi DHL Modena Volley. Dotarcie do tego etapu zmagań było głównym celem drużyny, a ten został zrealizowany. – Trzeba się cieszyć z tego, co mamy – jesteśmy w dwunastce najlepszych zespołów Europy, co jak na debiut w Lidze Mistrzów uważam za bardzo dobry wynik. Na pewno cały nasz start w tegorocznej edycji najsilniejszych klubowych rozgrywek to więcej pozytywów niż negatywów, a także bardzo dużo zebranego cennego doświadczenia. Mecze, w których podejmowaliśmy rywali, na pewno były też ucztą siatkarską dla kibiców. Z pewnością fantastyczna była możliwość oglądania w Trójmieście takich zespołów jak DHL Modena czy Zenit Kazań – to historyczne momenty dla fanów i klubu – zaznaczył Gawryszewski.

Gdańszczanom została ligowa rzeczywistość, a w niej mają inicjatywę w grze o 2. miejsce na koniec rundy zasadniczej, które zagwarantuje spotkania o złoto. Podopieczni Andrei Anastasiego podkreślają, że celem jest miejsce w czwórce.

Czytaj więcej na sport.trojmiasto.pl

 

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved