Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Siatkarska Liga Narodów przełożona

Siatkarska Liga Narodów przełożona

fot. FIVB

Jak poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej światowa federacja zdecydowała o przełożeniu Siatkarskiej Ligi Narodów. Trwająca pandemia koronawirusa sprawia, że świat sportu musi zmierzyć się ze sporymi wyzwaniami. Najpierw zdecydowana większość lig zdecydowała o zawieszeniu, albo zakończeniu swoich krajowych rozgrywek. Sporo z nich swoje decyzje z pewnością uzależnia od decyzji FIVB. 

Jak podaje PZPS FIVB postanowiło, że zaplanowane na maj i czerwiec rozgrywki Siatkarskiej Ligi Narodów na ten moment będą przełożone i na ten moment mają odbyć się po zakończeniu igrzysk olimpijskich.Poniżej przedstawiamy oficjalny komunikat FIVB. 

FIVB w ścisłej konsultacji ze wszystkimi uczestniczącymi federacjami krajowymi i odpowiednimi władzami oraz za zgodą Rady Administracyjnej FIVB, postanowił przełożyć Ligę Narodów Siatkówki 2020 do czasu igrzysk olimpijskich. Zdrowie i dobre samopoczucie sportowców, urzędników i kibiców jest najwyższym priorytetem FIVB, a ten środek ostrożności ma być w jak najlepszym interesie wszystkich zaangażowanych stron.

Decyzja o odroczeniu VNL zapewni sportowcom możliwość skoncentrowania się na zadbaniu o zdrowie i kondycję oraz umożliwi ligom narodowym, które obecnie muszą zawieszać swoje rozgrywki, zakończenie sezonu, gdy sytuacja się poprawi. FIVB oczywiście z optymizmem patrzy w przyszłość i ściśle współpracuje z odpowiednimi federacjami krajowymi i organizatorami wydarzeń, aby znaleźć odpowiedni termin na organizację VNL po igrzyskach olimpijskich.

W odniesieniu do wydarzeń w siatkówce plażowej, ze względu na charakter kalendarza wydarzeń, uzgodniono, że na tym etapie FIVB będzie nadal oceniać status każdego wydarzenia indywidualnie dla każdego przypadku, ściśle współpracując z odpowiednimi organizatorami wydarzeń i władzami krajowymi. Obecnie FIVB odwołał jedno wydarzenie i przełożył inne w kwietniu z powodu wybuchu epidemii. W przypadku jakichkolwiek dodatkowych zmian w kalendarzu wydarzeń FIVB powiadomi wszystkie zainteresowane strony tak szybko, jak to możliwe.

FIVB solidaryzuje się ze wszystkimi członkami rodziny siatkówki i wyraża najgłębsze współczucie dla osób dotkniętych wybuchem pandemii. FIVB prowadzi również regularny dialog z władzami krajowymi i światowymi, w tym Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOl) i Światową Organizacją Zdrowia (WHO), aby być na bieżąco z najnowszymi poradami ekspertów medycznych.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved