Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Siatkarska Liga Narodów nie odbędzie się, wkrótce oficjalna deczyja

Siatkarska Liga Narodów nie odbędzie się, wkrótce oficjalna deczyja

fot. FIVB

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku nie będzie rozgrywna Liga Narodów. Pierwsze przecieki pojawiły się we włoskich mediach. Oficjalnie nie ma jeszcze potwierdzenia ze strony władz światowych, ale podanie do wiadomości decyzji o odwołaniu VNL jest tylko kwestią czasu. FIVB chce to zrobić oficjalnie za kilka dni.

Jak informuje Super Express rozgrywki tegorocznej Ligi Narodów nie odbędą się. Coraz ciemniejsze chmury zbierały się nad kolejnymi siatkarskimi imprezami. Było jasne, że o ile w ogóle Liga Narodów się odbędzie, to w zupełnie innej formule, bez jeżdżenia po kilku kontynentach i tygodni podróży. Myślano o pojedynczym turnieju, czy formie kontynentalnej. To wszystko jednak jest obecnie w dobie pandemii koronawirusa niemożliwe do zorganizowania i właściwego zaplanowania.Odwołanie Ligi Narodów, której start wstępnie planowano na koniec sierpnia, oznacza, że w kalendarzu reprezentacji nie ma żadnych zawodów (poza wciąż nie odwołanym Memoriałem Wagnera na początku lipca). Kadra Vitala Heynena będzie się zapewne spotykać na zgrupowaniach, ale żadna z imprez docelowych w tym roku nie zostanie rozegrana.

źródło: Super Express

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved