Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Siatkarki z Belgradu nie dotarły na mecz Pucharu CEV

Siatkarki z Belgradu nie dotarły na mecz Pucharu CEV

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki Vizury Belgrad mogą mówić o dużym szczęściu! W trakcie podróży lotniczej do Odessy ich samolot wpadł w poważne turbulencje, które niemal zakończyły się katastrofą. Pilot zdecydował się zawrócić maszynę i wylądować w Stambule, w rezultacie czego drużyna nie dotarła na mecz Pucharu CEV z Chimikiem Jużne.

Mistrzynie Serbii nie pojawią się na wtorkowym meczu 1/8 finału Pucharu CEV z Chimikiem Jużne. Jak poinformował serwis worldofvolley.com, samolot z siatkarkami na pokładzie wystartował rano ze Stambułu i zmierzał w kierunku Odessy, jednak nigdy nie dotarł do celu. Ze względu na fatalne warunki pogodowe pilot był zmuszony zawrócić maszynę i ratować się awaryjnym lądowaniem w najbardziej zaludnionym mieście Turcji. Turbulencje były na tyle poważne, że sztab i zawodniczki obawiali się, że maszyna się rozbije.Ze względu na ogromny stres, jaki przeżyła serbska delegacja oraz brak gwarancji ze strony linii lotniczych, że podróż powiedzie się za drugim razem, zrezygnowano z przelotu na Ukrainę. Pierwotnie Vizura miała znaleźć się w Odessie już w poniedziałkowy wieczór, jednak pierwszy lot został odwołany. Oznacza to, że nawet gdyby nie doszło do incydentu z przymusowym lądowaniem, drużyna wylądowałaby w Odessie zaledwie kilka godzin przed meczem.

Na razie nie wiadomo, jaką decyzję podejmie Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) w związku z opuszczeniem przez Vizurę spotkania.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved