Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Siatkarki z Podbeskidzia zwycięskie

Siatkarki z Podbeskidzia zwycięskie

fot. BKS Bielsko

Piątkowe i sobotnie wyniki sprawiły, że w niedzielę spotkania w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej toczyły się o poszczególne lokaty. W pierwszym spotkaniu dnia o 3. miejsce zagrały dwie niemieckie drużyny z Poczdamu i Berlina. W wielkim finale bielszczanki zmierzyły się z Czeszkami.

Faworytem meczu o trzecie miejsce były siatkarki z Poczdamu. Młode zawodniczki z Berlina przyjechały do Bielska-Białej po naukę, a dodatkowo w ich szeregi wdarła się choroba, która „rozłożyła” niemal pół zespołu. Trener Jens Tietbohl nie mógł skorzystać ze swojej jedynej libero, więc na zasadzie „szybkiego transferu” do siatkarek z Berlina na to spotkanie dołączyła bielszczanka Aneta Wilczek. Mimo wielkich chęci i ambitnej postawy młody zespół niemiecki nie potrafił pokonać bardziej doświadczonych koleżanek z Poczdamu i przegrał 0:3. Zespół z Poczdamu zajął więc trzecie miejsce w turnieju, a dodatkowo otrzymał w głosowaniu trenerów dwie nagrody indywidualne dla najlepszej rozgrywającej i środkowej.SC Poczdam – VC Olympia Berlin 3:0
(25:22, 25:23, 25:18)

Składy zespołów:
SC Potsdam: Knauf, Stautz, Holzig, Imoudu, Kecman, Cikiriz, Dreblow (libero)
VCO Berlin: Klein, Agbortabi, Bock, Lenz, Weidt, Cyris, Wilczek (libero) oraz Jatzko, Noack i Liu


W spotkaniu o zwycięstwo w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej bielszczanki zagrały z siatkarkami z Brna. W wyjściowym ustawieniu bielskiego zespołu zobaczyliśmy Barbarę Zakościelną, która dotąd była zwykle rezerwową. Pierwszy set bielskiemu zespołowi wyraźnie nie wyszedł. Czeszki z łatwością przyjmowały zagrywki gospodyń, a rozgrywająca Ivana Zburova umiejętnie rozdzielała piłki pomiędzy swoimi koleżankami z drużyny. Sporo ataków z obiegnięcia Boulovej i Vyklickiej wpadało w boisko, a bielszczanki nie potrafiły odnaleźć swojego rytmu gry. Efektem była porażka 17:25.

Po tak słabym pierwszym secie wielu trenerów drugą partię rozpoczęłoby zmienionym składem. Tymczasem Tore Aleksandersen należy do cierpliwych szkoleniowców, dlatego też bielski zespół w drugiej partii grał w takim samym ustawieniu jak w pierwszym. Tym razem jednak bielszczanki grały zupełnie inaczej. Dobra zagrywka sprawiała wreszcie sporo problemów zespołowi z Brna, dzięki czemu gospodynie mogły stawiać skuteczne bloki. W tej partii BKS PROFI CREDIT był zdecydowane lepszy i wygrał 25:17.

W trzecim secie bielski szkoleniowiec wymienił aż cztery zawodniczki. Na boisku pojawiły się Jagieło, Grant, Moskwa i Różański. Być może przez to gra bielszczanek znów wyglądała trochę gorzej. Siatkarki gości prowadziły już kilkoma punktami, ale na szczęście szalę zwycięstwa udało się przechylić na bielską stronę. Czeszki nie zamierzały się jednak poddawać i w czwartym secie zawiesiły wysoko poprzeczkę. Wydawało się, że zespół z Brna doprowadzi do tie-breaka, ale drużyna Tore Aleksandersena znów udowodniła, że gra do końca. Wygrana 27:25 cała zwycięstwo w meczu 3:1 i wygraną w całym turnieju. Okazały puchar z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Bielska-Białej – Waldemara Jędrusińskiego odebrała kapitan bielszczanek Aleksandra Jagieło.

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – VK Kralovo Pole Brno 3:1
(17:25, 25:16, 25:20, 27:25)

Składy zespołów:
BKS: Zakościelna, Nowicka, Świrad, Konieczna, Mucha, Sobolska, Lemańczyk (libero) oraz Jagieło, Różański, Moskwa i Grant
VKKP Brno: Zburova, Boulova, Vyklicka, Assis, Pene, Kopacova, Digrinova (libero) oraz Sucha, Pistelakova i Vondrakova

Końcowa kolejność turnieju:
1. BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała
2. VK Kralovo Pole Brno
3. SC Poczdam
4. VC Olympia Berlin

Nagrody indywidualne (wybór trenerów wszystkich czterech zespołów):
MVP: Julia Nowicka (BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała)
Najlepsza rozgrywająca: Denise Imoudu (SC Poczdam)
Najlepsza atakująca: Katarzyna Konieczna (BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała)
Najlepsza środkowa: Ivona Svobodnikova (SC Poczdam)
Najlepsza przyjmująca: Aleksandra Jagieło (BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała)
Najlepsza libero: Izabela Lemańczyk (BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved