Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Maraton Krzeszowice ostatecznie w III lidze

Maraton Krzeszowice ostatecznie w III lidze

Siatkarki Maratonu Krzeszowice w poprzednim sezonie zajęły trzecie miejsce w turnieju barażowym o awans do II ligi i nie wywalczyły tym samym swojej kwalifikacji na płaszczyźnie sportowej. Zarząd PZPS-u zdecydował jednak, że wszystkie kluby mają szansę na grę w II lidze. Jedynym warunkiem była odpowiednia wpłata.

 Klub z Krzeszowic starał się uzyskać od PZPS-u zgodę na grę w II lidze, jednak ostatecznie seniorki Maratonu zostały zgłoszone do rywalizacji w III lidze. Maraton Krzeszowice w poprzednim sezonie zakwalifikował się do barażowego turnieju finałowego o awans do II ligi kobiet. W Siewierzu walkę toczyły cztery drużyny, a ekipa z Krzeszowic uległa jedynie SKF-owi KS Poznań. Ta porażka przekreśliła jednak marzenia o sportowym awansie do wyższej klasy rozgrywek, krzeszowiczanki pomimo jednej przegranej zajęły wtedy dopiero trzecie miejsce, a najlepszym zespołem w majowym turnieju barażowym okazała się Jedynka Siewierz. Awans do II ligi w turniejach wywalczyły również drużyny Marby Sędziszów Małopolski oraz Sandecji Nowy Sącz i Impelu II Wrocław. Wrocławianki nie zostały jednak ostatecznie zgłoszone do rywalizacji w II lidze.

Działacze krzeszowickiego zespołu wydali na turniejowe wyjazdy barażowe wiele pieniędzy, a większość tych środków pochodziła z dotacji samorządowych. Teraz klub z Krzeszowic, aby mieć szansę rywalizacji na szczeblu ogólnopolskim, musiałby wyłożyć do kasy związku podobną kwotę, którą przeznaczył na turniejowe wyjazdy w maju. O prawo gry w II lidze mogą się bowiem starać kluby, które osiągnęły o wiele mniejszy sukces sportowy niż awans do barażowego turnieju finałowego. Zarząd PZPS-u zadecydował, że grę w II lidze zapewnić mogą sobie wszystkie zgłoszone zespoły. Jedynym warunkiem jest wpłata w wysokości 11 tysięcy złotych. To właśnie z tym zapisem nie zgadzały się władze Maratonu Krzeszowice, które próbowały przekonać związek do swoich racji. Małopolski klub argumentował, że do walki w II lidze przystąpi młoda i obiecująca drużyna. Rozmowy z PZPS-em nic jednak nie dały i ostatecznie siatkarki ponownie będą uczestniczyć w regionalnych rozgrywkach III ligi.

źródło: Dziennik Polski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet, ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved