Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Siatkarki ŁKS-u nie dały szans beniaminkowi w sparingu

Siatkarki ŁKS-u nie dały szans beniaminkowi w sparingu

Na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych wicemistrz Polski, ŁKS Commercecon Łódź, zmierzył się w meczu towarzyskim z Energą MKS Kalisz. Łodzianki nie dały żadnych szans beniaminkowi, pewnie wygrywając wszystkie cztery sety, w których rywalki nie były w stanie przekroczyć granicy 20 punktów.

Mecz z Energą MKS Kalisz był dla siatkarek ŁKS-u Commercecon Łódź ostatnim sprawdzianem przed startem rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet. Łodzianki po turniejach w Niemodlinie, Radomiu, Pile i Dreźnie mogły w końcu zaprezentować się przed własną publicznością, a przede wszystkim po raz pierwszy zagrać mecz we własnej, nowo wybudowanej hali. Nie tylko wynik spotkania, ale również gra obu zespołów pokazał, że beniaminka ekstraklasy z Kalisza sporo jeszcze dzieli od poziomu, jaki prezentują wicemistrzynie Polski i uczestniczki Ligi Mistrzyń.

Ełkaesianki od samego początku narzuciły rywalkom swój styl gry, odrzucając zespół z Kalisza od siatki mocnymi zagrywkami. Niedawno pozyskana przez MKS rozgrywająca Adrianna Budzoń miała utrudnione zadanie, musząc wystawiać piłki swoim koleżankom z niemal każdego miejsca na boisku, a na to tylko czekał wysoki i skuteczny blok łodzianek. ŁKS prowadził 8:4, potem przewaga gospodyń rosła w szybkim tempie. Ciężar ataku w drużynie prowadzonej przez Michala Maška wzięła na siebie Monika Bociek (16:7) i mimo wyrównanej walki w końcówce łodzianki pierwszego seta wygrały bardzo wyraźnie i wysoko do 14.

Drugiego seta łodzianki rozpoczęły od prowadzenia 5:0, potem 8:3. Zmiana rozgrywającej (Valerie Nichol zastąpiła Marta Wójcik) w żaden sposób nie wpłynęła na jakość gry ŁKS-u Commercecon. Wciąż mocnym punktem wicemistrzyń Polski był szczelny i skuteczny blok, na który raz po raz nadziewały się skrzydłowe MKS-u (16:8). W końcówce od stanu 21:13 kaliszanki zerwały się jeszcze do walki, wykorzystując dekoncentrację gospodyń, ale nie były w stanie już wiele zdziałać. ŁKS pewnie wygrał do 18, jednak miał kłopoty na początku trzeciego seta. MKS podjął rękawicę, a coraz lepiej radziła sobie w ataku Ljubica Kecman. Wyrównana walka w tej partii toczyła się jednak tylko do stanu 16:14 dla gospodyń. Potem łodzianki przyspieszyły grę, zaczęły znów ostro zagrywać i odjechały rywalkom na kilka punktów. ŁKS znów wygrał do 18 i całe spotkanie 3:0, chociaż nie był to jeszcze koniec sparingu. Trenerzy umówili się bowiem na rozegranie przynajmniej czterech setów.

Na początku czwartego seta wydawało się, że kaliszanki jednak nawiążą wyrównaną walkę z silniejszym rywalem. Od stanu 8:6 dla ŁKS-u przyjezdne jednak zupełnie stanęły, co wykorzystały podopieczne trenera Michala Maška. Coraz pewniejsza w ataku była Monika Bociek, dobrze radziły sobie również łódzkie środkowe i gospodynie odskoczyły rywalkom na osiem punktów (16:8). W końcówce w drużynie ŁKS-u na boisku pojawiły się zawodniczki rezerwowe, jednak nie zmieniło to obrazu gry. Wicemistrzynie Polski wygrały tego seta 25:15, a mecz skutecznym atakiem z środka zakończyła Klaudia Gajewska. Wówczas na trybunach łódzkiej hali rozpoczął się gromki śpiew kibiców „Na mistrza Polski przyszedł czas…”. Z pewnością jeszcze jest za wcześnie na wyrokowanie, na co stać będzie odmłodzony i odmieniony ŁKS Commercecon Łódź w tym sezonie, jednak po zdobyciu srebrnego medalu w minionym sezonie apetyty na pewno zostały rozbudzone.

ŁKS Commercecon Łódź – Energa MKS Kalisz 4:0
(25:14, 25:18, 25:18, 25:15)

ŁKS: Nichol (5), Bidias (9), Wojcik A. (11), Bociek (17), Alagierska (10), Efimienko-Młotkowska (8), Strasz (libero) oraz Szczyrba (2), Wawrzyńczyk (4), Gajewska (3), Korabiec (libero) i Wójcik M. (1)
MKS: Wańczyk (8), Janicka (9), Strózik (2), Budzoń (1), Cygan (8), Kecman (12), Kulig (libero) oraz Głowiak (libero), Sobolewska (1), Andrzejczak (2), Dybek (1) i Nowak