Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Siatkarki KSZO Ostrowiec Św. z tygodniowym opóźnieniem

Siatkarki KSZO Ostrowiec Św. z tygodniowym opóźnieniem

fot. Bogusław Krośkiewicz

Na 1 sierpnia zaplanowano start przygotowań ekipy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, jednak termin pierwszego treningu przesunięto o tydzień. Adam Grabowski, który na stanowisku trenera zastąpił Dariusza Parkitnego, ma jak na razie do dyspozycji tylko dwie siatkarki. W klubie zostały tylko dwie siatkarki – białoruska libero Wolha Pauliukouskaja i środkowa Paulina Stroiwąs.

Ekipa KSZO Ostrowiec Świętokrzyski jest na etapie diametralnej przebudowy. Miejsce Dariusza Parkitnego na stanowisku pierwszego szkoleniowca zajął Adam Grabowski. Z kolei były reprezentant Polski, Grzegorz Szymański, objął funkcję prezesa. Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Półgrabskiego, który z prezesury zrezygnował z przyczyn osobistych. Przed nimi jeszcze wiele pracy, bowiem kadra KSZO aktualnie liczy… dwie siatkarki. W klubie zostały tylko dwie siatkarki – białoruska libero Wolha Pauliukouskaja i środkowa Paulina Stroiwąs. Inne siatkarki KSZO, które dopiero w barażach zapewniły pozostanie Orlen Ligi w Ostrowcu Świętokrzyskim, znalazły sobie już nowe kluby. – Dopinamy budżet i rozmawiamy z zawodniczkami. Mam nadzieję, że w najbliższych dniach, przed tym pierwszym treningiem, będziemy już powoli kompletować kadrę na nowy sezon – skomentował Grzegorz Szymański.Nic więc dziwnego, że władze klubu zdecydowały przesunąć start przygotowań z 1 sierpnia na tydzień później. Orlen Liga startuje 14 października, a KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ligowe zmagania rozpocznie na własnym parkiecie. Rywalkami zawodniczek z województwa świętokrzyskiego będzie ekipa Legionovii Legionowo.

W związku z reformą Orlen Ligi drużyny z miejsc 13. oraz 14. bezpośrednio po fazie zasadniczej spadną do I ligi. Z kolei drużyny z lokat 11. i 12. zmierzą się ze sobą o uniknięcie baraży z najlepszą pierwszoligowa drużyną. – Celem dla nas jest oczywiście zajęcie tego dziesiątego, bezpiecznego miejsca po sezonie zasadniczym – zaznaczył Grzegorz Szymański, który od niespełna miesiąca jest prezesem KSZO. Były siatkarz wywodzi się właśnie z Ostrowca Świętokrzyskiego. – Wszystkiego dopiero się uczę, gdyż moja znajomość żeńskiej siatkówki zakończyła się na drużynie kadry Polski, w której grały Małgorzata Glinki i Doroty Świeniewicz. Pomagają mi Mariusz Rokita, wiceprezes KSZO do spraw piłki siatkowej i trener Adam Grabowski, który przecież od lat zajmuje się kobiecą siatkówką – dodał prezes KSZO.

*Więcej w serwisie Echo Dnia

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved