Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Siatkarki KSZO najlepsze na turnieju w Gliwicach

Siatkarki KSZO najlepsze na turnieju w Gliwicach

fot. azs.gliwice.pl

W miniony weekend w Gliwicach rozegrano międzynarodowy turniej siatkówki kobiet. Wzięły w nim udział przygotowująca się do finałów mistrzostw Europy reprezentacja Gruzji, mistrz Słowacji – Slavia Bratysława, zespół z Orlen Ligi – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a gospodarzem tej sportowej imprezy była drużyna KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

Rywalizowano przez dwa dni, a turniej rozgrywano systemem każdy z każdym. Jak się miało na końcu okazać, tylko KSZO udało się wygrać wszystkie trzy mecze. Pozostałe drużyny zaliczyły po jednej wygranej i o kolejności decydowały sety i małe punkty. Najlepszą różnicę z tych trzech pozostałych ekip miał KŚ AZS PŚ Gliwice i to akademiczki odebrały puchar za drugie miejsce. Na trzeciej lokacie sklasyfikowano Slavię Bratysława, a czwarte miejsce przypadło Gruzji. Końcowa kolejność jednak dla wszystkich ekip miała drugorzędne znaczenie.Turniej był bardzo ciekawy, bardzo silnie obsadzony, ale cel był stricte szkoleniowy, więc specjalnie nie liczyliśmy zdobytych punktów i setów. Gra naszej drużyny była w miarę poprawna, biorąc pod uwagę, że jesteśmy dopiero po sześciu tygodniach wspólnych treningów, a jest to jak wiemy praktycznie nowy zespół – mówi trener gliwiczanek, Wojciech Czapla. Momentami wyglądało to nawet bardzo dobrze, szczególnie w meczu z Ostrowcem. W drugim dniu rozgrywaliśmy dwa mecze. W pierwszym z Gruzją jeszcze tych sił starczyło, ale w spotkaniu ze Slavią – mistrzem Słowacji – było już widać, że brakowało sił, stąd porażka, ale cały turniej jak najbardziej uważam dla nas na plus – dodaje trener akademiczek z Gliwic.

– Od początku założyłyśmy sobie, że będziemy walczyć o jak najlepszy wynik. Jeszcze nie do końca wszystko dobrze funkcjonuje, ale przed nami jeszcze miesiąc przygotowań do ligi. Mam nadzieję, że do tej pory będziemy już dobrze się rozumiały, bo cel mamy ambitny – chcemy bić się o pierwszą czwórkę – zapowiada Karolina Szczygieł, kapitan KŚ AZS PŚ Gliwice.

Wyniki turnieju w Gliwicach:
KSZO Ostrowiec Św. – Gruzja 3:1
Gruzja – Slavia Bratysława 3:0
AZS Politechniki Śl. Gliwice – KSZO Ostrowiec Św. 1:3
KSZO Ostrowiec Św. – Slavia Bratysława 3:0
Gruzja – AZS Politechniki Śl. Gliwice 1:3
Slavia Bratysława – AZS Politechniki Śl. Gliwice 3:1

Końcowa klasyfikacja:
1. KSZO Ostrowiec Św.                   9 pkt.
2. AZS Politechniki Śl. Gliwice    3 pkt.
3. Slavia Bratysława                          3 pkt.
4. reprezentacja Gruzji                    3 pkt.

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved