Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Siatkarki czekają na los

Siatkarki czekają na los

fot. CEV

Dziś polskie siatkarki poznają przeciwniczki w przyszłorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się w Azerbejdżanie i Gruzji. Ceremonia losowania rozpocznie się o godz. 15:00 czasu polskiego w Centrum Haydara Alijewa w Baku.

Reprezentacja Polski prawo gry w finałach mistrzostw Europy wywalczyła sobie dzięki zwycięstwom w dwóch turniejach kwalifikacyjnych, które były rozgrywane we wrześniu. W Budapeszcie w hali Erd biało-czerwone pokonały kolejno Finlandię i Estonię po 3:0 oraz Węgry 3:1. W drugim turnieju rozgrywanym w Bielsku-Białej Polski zwyciężyły Estonię i Węgry po 3:0 oraz Finlandię 3:1.– Trenowaliśmy, przygotowywaliśmy się i graliśmy, żeby awansować do mistrzostw Europy. Cieszę się, że jest awans i presja z zespołu została już zdjęta – mówił po tamtym turnieju trener Jacek Nawrocki. Awans do turnieju finałowego to duży sukces przebudowywanej i odmładzanej polskiej ekipy. Kolejnym testem jej rozwoju będzie udział w mistrzostwach Europy. Po raz pierwszy czempionat Starego Kontynentu zorganizują Azerbejdżan i Gruzja. Dziś właściwie pierwszy etap tego turnieju, czyli losowanie fazy grupowej i przedstawienie całej drabinki turniejowej.

Ceremonia losowania rozpocznie się o godz. 15 czasu polskiego w Centrum Haydara Alijewa w Baku. Jest to kompleks nowoczesnych budynków nazwany imieniem byłego przywódcy i prezydenta Azerbejdżanu, będący architektoniczną ikoną jej stolicy. Oprócz reprezentacji gospodarzy oraz Polek udział w turnieju wezmą: Rosja, Holandia, Serbia, Turcja i Niemcy, a więc najlepsze zespoły poprzednich ME: Włochy, Belgia, Chorwacja, Bułgaria i Białoruś, które podobnie jak Polki wygrywały turnieje kwalifikacyjne; Czechy, Ukraina i Węgry zwyciężały w meczach barażowych.

W myśl przepisów Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) Azerbejdżan i Gruzja zostaną rozstawione na pierwszych miejscach dwóch spośród czterech grup turnieju. Podobnie jak w przypadku turnieju mężczyzn na czele pozostałych dwóch grup zostaną rozstawione dwa zespoły, wskazane przez gospodarzy. Następnie dolosowane zostaną w trzech turach pozostałe zespoły, przydzielone do trzech koszyków, zgodnie z rankingiem CEV. W fazie grupowej nie mogą spotkać się finaliści ostatnich ME, czyli Rosjanki i Holenderki.

– Tak naprawdę to nie miałam okazji pomyśleć o tym, kogo możemy wylosować, bo jestem skupiona na lidze – mówi rozgrywająca Pałacu Bydgoszcz Marlena Pleśnierowicz. – Zobaczymy, co przyniesie ślepy los. Chyba tak naprawdę to nie ma większego znaczenia, bo w finałach są wszystkie najlepsze drużyny. Na boisku trzeba będzie pokazać swoją wartość. Do mistrzostw sporo czasu. Na razie trzeba zrobić wszystko, by z dobrej strony pokazać się w lidze i dostać się do kadry – dodaje siatkarka Pałacu Bydgoszcz.

ME odbędą się od 20 września do 1 października 2017 r. Transmisja z losowania w Baku w Polsacie Sport News oraz na Polsatsport.pl.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved