Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Siatkarki AZS-u Gliwice już trenują

Siatkarki AZS-u Gliwice już trenują

fot. AZS Gliwice

Z końcem lipca siatkarki AZS-u PŚ Gliwice rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Przypomnijmy, że w zespole zaszło sporo zmian. Z kadry z poprzedniego sezonu zostały: Anna Grzechnik, Jekaterina Szapowal, Patrycja Drożdzińska oraz Nicole Rybakiewicz.

Do gliwickiego klubu przybyły natomiast: Michalina Jagodzińska (libero), Barbara Sokolińska (atak, przyjęcie), Paulina Brzoska (środkowa), Anna Myjak (środkowa), Kamil Dyduła (skrzydłowa), Iga Piątek (libero), Dominika Kęsik (przyjęcie), Gvanca Ulumbelashvili (skrzydłowa), Anastasija Trach (atakująca), Karolina Szczygieł (rozgrywająca), Patrycja Tomczyk (rozgrywająca), Adrianna Kukulska (przyjmująca). Kadra jest już zamknięta.W pierwszym tygodniu przygotowania zespół rozegrał trzy spotkania towarzyskie z przygotowującą się do mistrzostw Europy – reprezentacją Gruzji. – Nie był to najlepszy termin na mecze kontrolne, bo to początek przygotowań, ale wyszło bardzo dobrze i jesteśmy bardzo zadowoleni z tych sparingów. Wynik nie był dla nas ważny, bo dziewczyny grały ze sobą po raz pierwszy i po przerwie wakacyjnej. Mieliśmy jednak okazję do przypatrzenia się, w jakiej dyspozycji są zawodniczki, jak sobie radzą na swoich pozycjach i zaprezentowały się naprawdę z dobrej strony na tle silnego rywala, jakim jest uczestnik mistrzostw Europy – ocenia Krzysztof Czapla, prezes AZS-u Gliwice.

Pierwszy tydzień akademiczki spędziły w Gliwicach, a potem wyjechały na sześciodniowe zgrupowanie do Szczyrku. – Ten pierwszy tydzień był zapoznawczy, ale w Szczyrku już pracowaliśmy mocno głównie nad siłą, wytrzymałością, motoryką, mniej było techniki. Dla urozmaicenia ciężkich treningów rozegraliśmy kolejny sparing z SMS-em Szczyrk. Chodziło jednak o to, aby dziewczyny miały przerywnik, bo to trudny dla nich okres, ale też jesteśmy zadowoleni z postawy zawodniczek w tym meczu, bo mimo że grały na potężnym zmęczeniu, to zaprezentowały się z dobrej strony – podkreśla Czapla.

W poniedziałek zespół rozpoczął trzeci tydzień przygotowań. Gliwiczanki będą trenować już we własnych obiektach i będą rozgrywać kolejne mecze kontrolne. Stopniowo będzie mniej pracy nad siłą, a więcej nad taktyką i techniką. Na razie, zdaniem sternika klubu, atmosfera jest bardzo dobra. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z zaangażowania zawodniczek, aktywności, koleżeńskości. Mamy taką mieszkankę młodości z doświadczeniem, są też zagraniczne zawodniczki, ale już widać, że dziewczyny złapały ze sobą kontakt. Są chętne do pracy i wydaje się, że będzie to naprawdę waleczny team. Indywidualne umiejętności też są na wysokim poziomie – dodaje prezes.

W najbliższym czasie gliwiczanki rozegrają sparing z SMS-em Szczyrk. W planach jest jeszcze seria gier kontrolnych, także z zagranicznymi zespołami.

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved