Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Sharone Vernon-Evans: Chcemy być coraz lepszym zespołem

Sharone Vernon-Evans: Chcemy być coraz lepszym zespołem

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Kanady była jednym z miłych zaskoczeń tegorocznych rozgrywek międzynarodowych, zdobyła ona trzecie miejsce w Lidze Światowej. – Ten brązowy medal naprawdę podniósł nasze morale jako drużyny. Pomimo tego nie spoczywamy na laurach, jesteśmy skupieni na tym, żeby być coraz lepszym zespołem – powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki kanadyjski atakujący, Sharone Vernon-Evans.

Biorąc pod uwagę etap przygotowań, na którym obecnie znajduje się reprezentacja Kanady, jak zaprezentowaliście się w meczu przeciwko mocnej Rosji?Sharone Vernon-Evans: – Pokazaliśmy dużo dobrej gry, ale jednocześnie popełnialiśmy też sporo błędów. Musimy popracować przede wszystkim nad tym, aby lepiej kończyć akcje. Czuję jednak, że idziemy właśnie w tym kierunku, do którego dążymy. Dwa kolejne dni turnieju, a także kolejne tygodnie przygotowań do mistrzostw strefy NORCECA chcemy potraktować jako dobry trening. Nie przejmujemy się na razie tym, że przegraliśmy mecz z Rosją, chodzi nam teraz o to, żeby stawać się lepszym zespołem.

Trener Stephane Antiga wspomniał, że chce rozegrać jak najwięcej spotkań. W Krakowie możecie zmierzyć się z rywalami z najwyższej półki.

– Ja jestem tym bardzo podekscytowany. Kocham grać, nieważne z kim. Nie mogę się doczekać wejścia na boisko. To pewnie dlatego, że jeszcze jestem młody. (śmiech) Zawsze chce pomóc drużynie w 100%. To fantastyczne uczucie, kiedy możesz to zrobić, a dodatkowo jeszcze wspierać swój zespół, robiąc to, czego się od ciebie wymaga i sprawiać, że cała drużyna będzie lepsza. Najpierw martwię się więc o zespół, a dopiero potem o siebie samego.

Arthur Szwarc: Chciałbym zagrać w Polsce

Reprezentacja Kanady jest aktualnie dość młodą kadrą. Każde spotkanie to dla was chyba świetna okazja do nauki?

– Zdecydowanie. Moim zdaniem zawsze możesz się czegoś nauczyć. Nieważne, czy masz 18 czy 42 lata – zawsze jest miejsce na rozwój. Chociażby w meczu z Rosją wiele się nauczyliśmy, więc to miłe, że nieprzerwanie możemy się rozwijać i starać się zaadaptować do nowych rzeczy.

W Lidze Światowej osiągnęliście wielki sukces, co musiało pozytywnie wpłynąć na waszą drużynę, jak i na pana osobiście.

– Zdecydowanie tak. To było wspaniałe uczucie, że mogłem przyczynić się do takiego wyniku. Ten brązowy medal naprawdę podniósł nasze morale jako drużyny. Pomimo tego nie spoczywamy na laurach, jesteśmy skupieni na tym, żeby być coraz lepszym zespołem. Ciężko pracujemy zarówno na treningach, jak i w trakcie samych spotkań. Wydaje mi się, że jako drużyna staliśmy się sobie bardziej bliscy i to jest również wspaniałe uczucie. Jesteśmy zdeterminowani, żeby zajść jeszcze wyżej i udowodniamy to na każdym treningu i w każdym spotkaniu.

Przed wami mistrzostwa strefy NORCECA, w których waszym celem jest podobno nie tylko awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata, ale chcecie także wreszcie pokonać w tym turnieju Amerykanów.

– Właśnie tak jest. Zdajemy sobie sprawę, że Stany Zjednoczone zabiorą na ten turniej swoją najmocniejszą drużynę. My zdecydowanie będziemy musieli zagrać tam twardo. Jesteśmy podekscytowani tą walką, jednak w tym momencie skupiamy się na Memoriale Wagnera i na niczym innym.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved