Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Sharone Vernon-Evans: Wkład Antigi w sukces był ogromny

Sharone Vernon-Evans: Wkład Antigi w sukces był ogromny

fot. Onico Warszawa

– Trener Antiga jest niesamowity! Bardzo lubimy z nim pracować. Jego metody treningowe i sposób prowadzenia zajęć bardzo nam odpowiadają. Ma w sobie dużo spokoju i cierpliwości – mówi o pracy z francuskim szkoleniowcem w reprezentacji Kanady Sharone Vernon-Evans.

Kanada była rewelacją Ligi Światowej 2017. Spodziewaliście się, że już w pierwszych miesiącach pracy tej drużyny możecie osiągnąć sukces?Sharone Vernon-Evans:Graliśmy dobrze przez całą Ligę Światową. Już po fazie grupowej w naszych głowach pojawiły się więc myśli o podium. Szybko przekuliśmy je w prawdziwy sukces. Choć upłynęło od niego kilkanaście dni, wciąż bardzo się cieszymy.

Jak duży wkład w ten dobry wynik miał Stéphane Antiga? Jak oceniasz pracę z nim?

– Trener Antiga jest niesamowity! Bardzo lubimy z nim pracować. Jego metody treningowe i sposób prowadzenia zajęć bardzo nam odpowiadają. Ma w sobie dużo spokoju i cierpliwości. Potrafi dotrzeć do każdego z nas i wyciągnąć wszystko to, co najlepsze. Dodatkowo świetnie przygotował zespół pod kątem taktycznym. Jego wkład w sukces był zatem ogromny.

Dla ciebie Liga Światowa 2017 była pierwszym tak poważnym turniejem w życiu. Czułeś tremę?

– Nie, o tremie i stresie nie było mowy. Cieszyłem się, że mogę być z drużyną w Brazylii i walczyć o zwycięstwo w tych prestiżowych rozgrywkach. Byłem bardzo podekscytowany faktem, że dostałem od trenera szansę pokazania swoich możliwości, a później – na boisku – robiłem co w mojej mocy, żeby pomóc drużynie.

Dzięki Lidze Światowej do Polski przyjedziesz ze sporym bagażem doświadczeń i nowych umiejętności? Czego w nim zabraknie? Nad czym najbardziej musisz pracować?

– Nie jestem jeszcze tak silny, jak powinienem być. Dużo czasu muszę poświęcić również pracy nad techniką w grze obronnej – to mój mankament. Jeśli chcę zajść naprawdę daleko i grać w siatkówkę przez długie lata, nie mogę zapominać też o dbaniu o własne ciało i właściwej regeneracji po treningach i meczach.

A propos regeneracji… Masz teraz krótkie wakacje. Jak je spędzasz?

– Dostaliśmy od trenera trochę wolnego, dzięki czemu możemy odpocząć, zadbać o zdrowie i zrelaksować się przed kolejnym zgrupowaniem reprezentacji. Spędzam ten czas z rodziną i przyjaciółmi. Do treningów wrócimy 26 lipca. Rozpoczniemy wtedy przygotowania do mistrzostw strefy NORCECA.

Wraz z reprezentacją Kanady w maju gościłeś w Polsce. Jakie są twoje pierwsze wrażenia?

Spędziłem w Polsce kilka dni i… bardzo polubiłem wasz kraj. Jest piękny! Nie mogę się doczekać, aż przyjadę tam na cały sezon. Zdaję sobie sprawę, że adaptacja do nowych warunków zajmie mi trochę czasu, ale nie mam żadnych obaw. Polska kultura wydaje mi się nadzwyczaj ciekawa.

Rozmawiał Adrian Komorowski – onicowarszawa.pl

źródło: onicowarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved