Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sharone Vernon-Evans: Dobrze zakończyć sezon zasadniczy triumfem

Sharone Vernon-Evans: Dobrze zakończyć sezon zasadniczy triumfem

W ostatnim meczu fazy zasadniczej drużyna z Warszawy pokonała Chemika Bydgoszcz 3:0. – Cały zespół pracował bardzo ciężko, ten mecz to dobre przetarcie przed play-offami. Za nami ciężki tydzień i miło było zobaczyć wszystkich w grze, każdy zasłużył na swoją szansę – powiedział Sharone Vernon-Evans.

W środę stołeczna drużyna rozpoczęła mecz w większości podstawowym składem, wygrywając inauguracyjną partię do 13. W kolejnych trener Antiga dał szansę zmiennikom, a Onico wygrało je do 22 i 20. – Ogromnie się cieszę, że dostaliśmy szansę gry, bo najważniejsze dla całej drużyny jest dobre przygotowanie do półfinału. Fajnie, że trener wpuścił na boisko wszystkich zawodników. Myślę, że dzięki temu będzie miał sporo materiału do analizy. Ale ma też komfort, że każdy z nas jest gotowy do gry w tych najważniejszych meczach – powiedział po spotkaniu MVP – Konrad Buczek. – To moja pierwsza statuetka MVP w karierze. Oczywiście jest radość, aczkolwiek uważam, że tę nagrodę powinni dostać wszyscy, bo dzisiaj zagraliśmy dobrze całym zespołem. Mamy świetną atmosferę w drużynie i każdy dołożył cegiełkę do tego zwycięstwa – dodał rozgrywający.Bez względu na wynik spotkania z bydgoszczanami Onico Warszawa było pewne awansu do półfinału, dlatego mogło podjeść do spotkania bez większej presji. – Nie wiem, czy był to łatwy i przyjemny mecz. To spotkanie na pewno miało nieco inny charakter – wiadomo, że nie mieliśmy dużej presji, można było trochę się rozluźnić, zagrać z uśmiechem. Miło mieć świadomość, że po walce przez cały sezon zrobiło się dobrą robotę. Fajnie, że wystąpili wszyscy zawodnicy, także zmiennicy. Cały rok pracują ciężko i na takie szanse czekają – przyznał Bartosz Kwolek. – Zawsze chcemy wygrywać, to się nie zmienia. Nawet jeżeli od tego meczu nie zależał nasz awans do półfinału, chcieliśmy zwyciężyć i utrzymać serię wygranych na własnym boisku. Dobrze zakończyć sezon zasadniczy triumfem – zaznaczył Sharone Vernon-Evans.

Teraz warszawian czeka przerwa, podczas której pozostałe drużyny z szóstki będą walczyć o awans do półfinałów. 29 marca w Częstochowie Onico rozegra sparing z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, która wygrała fazę zasadniczą. – Mamy przerwę bez siatkówki, ale pracujemy dalej ciężko na siłowni. Od poniedziałku wracamy do wojska, czyli będzie ciężki okres, gdzie będziemy dużo pracowali, żeby być lepsi – wyjaśnił Stephane Antiga. – Jak podejść do dłuższej przerwy w rozgrywkach? Są plusy i minusy. Ja po sezonie ligowym i poprzednim w reprezentacji jestem trochę zmęczony i odpocznę psychicznie oraz fizycznie. To plus, ale minusem jest wypadnięcie z rytmu meczowego – skomentował przerwę Kwolek.

Czy atakujący Onico ma preferencje dotyczące półfinałowego rywala? – Nie mam żadnych preferencji co do rywala w półfinale, to nie ma znaczenia. W tym momencie nawet o tym nie myślę. Będziemy gotowi na każdego. Teraz przed nami długa przerwa w rozgrywkach. Czy mam jakieś specjalne plany? Nie, koncentruję się tylko na siatkówce, tylko na play-off. Ciężka praca, regeneracja i dobre przygotowanie do meczów – to nasze założenia na najbliższe tygodnie – zakończył Vernon-Evans.

źródło: onicowarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved