Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Przed sezonem LSK: Wicemistrzynie Polski pod dużą presją

Przed sezonem LSK: Wicemistrzynie Polski pod dużą presją

fot. Katarzyna Antczak

Siatkarki Budowlanych Łódź przez ostatnie kilka lat aspirowały do ścisłej czołówki Ligi Siatkówki Kobiet, ale to właśnie w sezonie 2015/2016 udało im się osiągnąć największy sukces w historii klubu. Wicemistrzostwo Polski i ćwierćfinał Pucharu CEV to dorobek łodzianek z ostatniego sezonu. Zespół prowadzony przez Błażeja Krzyształowicza zamierza jednak w tym sezonie pójść o krok dalej, o czym świadczy zdobyty niedawno Superpuchar Polski.

W drużynie wicemistrzyń Polski przed sezonem zaszło dość dużo zmian. Pożegnano się z kilkoma zawodniczkami, które były filarami tego klubu. Karierę sportową zakończyła, znana wszystkim kibicom siatkówki żeńskiej, Sylwia Pycia, dużym osłabieniem dla ekipy z miasta kamienic może być także odejście Heike Beier czy Pauliny Maj-Erwardt. Priorytetem dla włodarzy klubu było więc zapełnienie luk i zakontraktowanie siatkarek gwarantujących utrzymanie jakości na tych pozycjach.I tak na zmianę barw klubowych na łódzkie zdecydowały się Agata Witkowska, która w zeszłym sezonie reprezentowała włoskie Busto Arsizio. Pomimo faktu, że na przyjęciu w Budowlanych nie brakuje nawet reprezentantek Polski (Martyna Grajber, Julia Twardowska – przyp. red.), to również tutaj doszło do pewnych roszad, w Budowlanych zobaczymy bowiem Hanę Cuturę, znaną polskim kibicom z występów w Impelu Wrocław. Zespół z Łodzi zawsze słynął z wysokiego bloku i gdy wydawało się, że trudno znaleźć bardziej imponujące zestawienie środkowych niż w zeszłym sezonie, to jednak się to udało. Jednym z kluczowych i najważniejszych działań transferowych Budowlanych było podpisanie kontraktu z Agnieszką Kąkolewską, która wraz z Gabrielą Polańską może stanowić dla wielu atakujących barierę nie do przejścia. Nie zapomniano także o młodych zawodniczkach, skład uzupełniają Julia Piotrowska, Adrianna Muszyńska oraz wracająca po kontuzji Zuzanna Czyżnielewska.

Jakie mogą być mocne strony łodzianek? Z pewnością swój ogromny wkład w dobre wyniki zespołu po raz kolejny będzie miała reprezentantka Belgii polskiego pochodzenia – Kaja Grobelna, jedna z najlepiej punktujących zawodniczek zeszłego sezonu. Oprócz bloku atutem Budowlanych może być także ofensywa charakterystyka każdej z przyjmujących. Zarówno Martyna Grajber, Hana Cutura, jak i Julia Twardowska to siatkarki, które świetnie radzą sobie również w ataku, a dwie ostatnie mogą z powodzeniem zostać przesunięte na tę pozycję, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Małym dyskomfortem dla trenera Błażeja Krzyształowicza może być fakt, że przygotowania do sezonu bardzo późno rozpoczęła aż piątka reprezentantek swoich krajów (Agnieszka Kąkolewska, Agata Witkowska, Martyna Grajber, Kaja Grobelna, Pavla Vincourova).

Pierwszym sprawdzianem i weryfikacją kompozycji tego składu był mecz o Superpuchar Polski. Łodzianki pokonały od lat dominujący w lidze zespół Chemika Police 3:1 i pokazały, że będzie trzeba się z nimi liczyć. – Ta wygrana z Chemikiem nas podbuduje, na pewno nie osiądziemy na laurach, wiemy, nad czym mamy pracować i na pewno będzie to dodatkowa mobilizacja przed meczem w Bielsku-Białej – powiedział trener łodzianek, Błażej Krzyształowicz.

Łodzianki zagrały także w dwóch turniejach przedsezonowych. Należy jednak zaznaczyć, że w każdym jednak wystąpił zupełnie inny skład Budowlanych. W Goleniowie nie poszło im najlepiej i znalazły się na ostatnim miejscu. Siatkarki Budowlanych uległy w tych rozgrywkach toruniankom 2:3, PTPS-owi Piła 1:3 oraz przegrały z BKS-em Bielsko-Biała w czterech setach. W turnieju organizowanym w Bobolicach było jeszcze gorzej, a Budowlani Łódź w trzech spotkaniach z Legionovią, PTPS-em oraz Pałacem nie ugrały nawet jednego seta. Sprawdziany przedsezonowe mocno zmienionej ekipy z pewnością nie będą mieć przełożenia na rozgrywki ligowe, co pokazał chociażby superpuchar. Dlatego w Łodzi wszyscy czekają na start Ligi Siatkówki Kobiet.

Pierwszy mecz ligowy Budowlane rozegrają już w poniedziałek w Bielsku-Białej. Czy będą w stanie udźwignąć presję i utrzymać tak wysoki poziom w trakcie sezonu?

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved