Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Seyed i Ebadipour wraz z Iranem z awansem na igrzyska

fot. fivb-org

Bez porażki reprezentacja Iranu z Miladem Ebadipourem i Seyedem Mohammadem Mousavim w składzie zakończyła azjatyckie kwalifikacje olimpijskie i wywalczyła awans na zawody w Tokio. Turniej azjatyckiej federacji AVC odbył się w dniach 7-12 stycznia w chińskim Jiangmen. 

Reprezentacja Iranu do najlepszej czwórki awansowała bez większych problemów. Zarówno zespół Chińskiego Tajpej, jak i Kazachstanu oraz Chin pokonała bez straty seta. Z kolei w półfinale zespół Ebadipoura i Seyeda zmierzył się z Koreą i do zwycięstwa potrzebował pięciu setów.W wielkim finale Iran ponownie spotkał się z Chinami. Irańczycy nie zawiedli, a zwycięstwo 3:0 (25:14, 25:22, 25:14) dało im awans do turnieju olimpijskiego w Tokio. W finale Milad Ebadipour zdobył siedem oczek, z kolei najlepszym punktującym był Seyed Mohammad Mousavi  (16 oczek).

Milad Ebadipour do Polski wróci dopiero 14 stycznia, czyli w dniu meczu Pucharu Polski z Indykpolem AZS Olsztyn. Przyjmujący Skry nie zdąży na samo spotkanie i nie weźmie w nim udziału. – Nie możemy skorzystać z Milada tylko przez to, że wyznaczono tak wczesny termin ćwierćfinału. Będziemy osłabieni nie przez kontuzje czy inne okoliczności, ale przez brak synchronizacji turnieju kwalifikacyjnego z rywalizacją w Pucharze Polski – żałuje trener PGE Skry Michał Mieszko Gogol.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved