Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Zawieszenie rozgrywek z powodu koronawirusa

Serie A: Zawieszenie rozgrywek z powodu koronawirusa

fot. Klaudia Piwowarczyk

Włoska federacja siatkarska podjęła decyzję o zawieszeniu rozgrywek Serie A kobiet i mężczyzn co najmniej do 1 marca. Jest to związane z rozprzestrzenianiem się korona wirusa w Italii, gdzie z tego powodu zmarły już 4 osoby.

Włochy są pierwszym europejskim krajem, w którym korona wirus zaczął rozprzestrzeniać się na dużą skalę. Odnotowano już ponad 200 przypadków zachorowań, a 4 osoby zmarły. W obawie przed rozprzestrzenianiem się epidemii władze zaczęły odwoływać wydarzenia masowe, w tym koncerty, mecze piłkarskie, a nawet karnawał w Wenecji. Zareagowały także siatkarskie władze, które w niedzielę wieczorem podjęły decyzję o zawieszeniu rozgrywek Serie A kobiet i mężczyzn co najmniej do 1 marca.„Włoska Federacja Siatkówki, wraz z władzami męskiej i żeńskiej Serie A informuje, że podjęła decyzję o zawieszeniu siatkarskich rozgrywek ligowych na wszystkich poziomach do 1 marca włącznie” – przekazano w komunikacie. Decyzję podjęto podczas niedzielnego nadzwyczajnego zebrania zarządu w Bolonii.

Zapobieganie rozprzestrzenianiu się epidemii jest obecnie priorytetem włoskich władz. Stąd też działacze siatkarscy w obawie o zdrowie zawodniczek, zawodników, trenerów i kibiców podjęli decyzję o zawieszeniu rozgrywek. Sytuacja jest dynamiczna, a dalsze kroki mają być podejmowane po konsultacjach z ministrem sportu i polityki młodzieżowej. Działacze wystosują także list do prezydenta CEV, Alexandara Boricicia, w którym poinformują o decyzji włoskich klubów związanej z rywalizacją w europejskich pucharach. Przypomnijmy, że w samej Lidze Mistrzyń i Mistrzów do ćwierćfinału awansowały po trzy włoskie drużyny, a jedna z nich, czyli Itas Trentino ma być rywalem Jastrzębskiego Węgla.

To już kolejny przypadek, w którym korona wirus torpeduje przeprowadzenie imprez siatkarskich. Przypomnijmy, że wcześniej FIVB odwołała czterogwiazdkowy turniej World Tour, który w marcu miał się odbyć w Chinach.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved