Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Udany start zespołów Bednorza, Domagały i Leona

Serie A: Udany start zespołów Bednorza, Domagały i Leona

fot. sirsafetyperugia.it

W weekend wystartowały rozgrywki włoskiej Serie A. W tym sezonie na boiskach w Italii będzie można oglądać aż sześciu reprezentantów Polski. Od zwycięstw rozpoczęli Damian Domagała i jego Vibo Valentia, Azimut Modena Bartosza Bednorza i Sir Safety Perugia Wilfredo Leona. Swoje mecze przegrała zaś Globo Banca Sora Michała Kędzierskiego i Karola Rawiaka oraz BBC Castellana Grotte Wojciecha Włodarczyka.

Udany start sezonu zanotowała Sir Safety Perugia Wilfredo Leona. O wyrównanej walce z Top Volley Latina można było mówić jedynie w trzecim secie. Podopieczni Lorenzo Bernardiego przeważali praktycznie w każdym elemencie, a przede wszystkim w ataku (58% skuteczności przy 49% rywala. Leon został wybrany MVP meczu, zdobywając 17 punktów dla swojej drużyny, w tym 5 zagrywką. 12 oczek reprezentant Polski dołożył atakiem, notując w tym elemencie wysoką 57-procentową skuteczność. Nieco gorzej poszło mu w przyjęciu. Odebrał 16 zagrywek, notując 25% odbioru pozytywnego i 6% perfekcyjnego, popełnił jeden błąd. 15 oczek dla obrońców scudetto  dołożył Aleksandar Atanasijević, a po drugiej stronie siatki najwięcej punktowali Simone Parodi i Toncek Stern (odpowiednio 12 i 11 razy). Bez większych problemów Azimut Modena Bartosza Bednorza z kolei pokonał Globo Banca Sora Michała Kędzierskiego i Karola Rawiaka. Duża różnica między zespołami była zwłaszcza w przyjęciu i ataku. Modena w tym drugim elemencie zanotowała aż 66% efektywności przy 44% rywali. Bartosz Bednorz spędził na boisku dwa sety, ale nie zachwycił. Na osiem ataków skończył dwa, do tego aż 3 razy się pomylił, a dwa razy został zablokowany. Pozytywnie przyjął jedną zagrywkę. MVP wybrano Tine Urnauta, zdobywcę 17 oczek, 15 punktów dołożył Ivan Zaytsev. W ekipie Sory cały mecz rolę pierwszego rozgrywającego pełnił Michał Kędzierski, Karol Rawiak nie pojawił się na boisku, a najwięcej – 11 punktów zdobył Dusan Petković.Trentino Volley w trzech setach pokonało Emma Villas Siena, także w pełni kontrolując spotkanie i wywiązując się z roli faworyta. Różnica była przede wszystkim w ataku. Trentino atakowało ze skutecznością na poziomie 64%, zaś rywale 50%. Znakomite spotkanie zagrał MVP – Uros Kovacević zdobył on 19 punktów, atakując ze skutecznością 65%. Do 15 punktów atakiem dołożył 2 bloki i 2 asy serwisowe. Oczko mniej zdobył Aaron Russell. Dla pokonanych 13 razy zapunktował Fernando Hernandez, cztery punkty zdobył Jurij Gładyr. Consar Rawenna bardzo szybko z kolei poradziła sobie z Revivre Milano, nie dając rywalom praktycznie żadnych szans. Rywale nie potrafili znaleźć recepty na dobrze dysponowany zespół z Rawenny. W trzech setach swojego rywala pokonali także aktualni wicemistrzowie, Cucine Lube Civitanova, pozwalając przeciwnikom tylko w pierwszym secie zdobyć co najmniej 20 punktów. Kioene Padwa nie mogła znaleźć sposobu na trudną zagrywkę rywali oraz blok oponentów. W tym pierwszym elemencie było 12:1 w asach serwisowych, a dość dodać, że Cucine Lube zepsuło zaledwie siedem zagrywek. W bloku było 10:3, a w ataku przyjezdni zanotowali 54% efektywności, gospodarze 46%. 18 punktów zdobył wybrany MVP Osmany Juantorena, a 12 dołożył Yoandy Leal. Dla pokonanych 12 oczek zdobył  Yacine Louati.

Calzedonia Werona w czterech setach pokonała Vero Volley Monza. Po słabym początku meczu i porażce 19:25 w pierwszej partii w trzech kolejnych przyjezdni okazali się już lepsi. Znacznie poprawili skuteczność ataku, w przeciwieństwie do rywali, którzy znacznie obniżyli loty w tym elemencie. 24 punkty dla zwycięzców zdobył Stephen Boyer, 17 dołożył wybrany MVP Sebastian Sole. Liderem pokonanych był Donovan Dzavoronok. Czech zdobył 20 punktów. Zwycięsko sezon rozpoczął także Damian Domagała i jego Tonno Calippo Vibo Valentia. Pokonali oni 3:1 BBC Castellana Grotte Wojciecha Włodarczyka. Walki w tym meczu nie brakowało, ale przyjezdnych stać było tylko na zwycięstwo w trzecim secie. Dla pokonanych 24 oczka zdobył Renan Buiatti. Wojciech Włodarczyk grał cały mecz i zdobył 9 punktów, kończąc 7 z 10 ataków, do tego dołożył dwa asy serwisowe. Polak był zapracowany w przyjęciu i trzeba przyznać, że miał sporo trudności w tym elemencie. Odebrał 34 zagrywki, notując 44% przyjęcia pozytywnego i 21% perfekcyjnego, popełnił trzy błędy. MVP został Todor Skrimow, Bułgar dla zwycięzców zdobył aż 27 oczek, 23 punkty dołożył Mohamed Al Hachdadi. Damian Domagała nie pojawił się na boisku.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi włoskiej siatkarzy

źródło: inf. własna, legavolley.it

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved