Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Perugia lepsza w meczu na szczycie, kolejne MVP Leona

Serie A: Perugia lepsza w meczu na szczycie, kolejne MVP Leona

Niespodziewanie szybko zakończył się hit 4. kolejki włoskiej Serie A, w konfrontacji z Sir Safety Perugia Wilfredo Leona wicemistrzowie Italii nie zdobyli nawet seta. Komplet punktów zgarnęli również siatkarze z Modeny, Bartosz Bednorz tym razem nie pojawił się na boisku.

Spotkania 4. kolejki włoskiej Serie A nie przyniosły większych niespodzianek, większość meczów rozstrzygała się w trzech setach. Dość niespodziewanie również spotkanie zajmujących czołowe miejsca ekip było dość jednostronnym widowiskiem, wszystko za sprawą Wilfredo Leona. Niekwestionowany lider Sir Safety Perugia od początku sezonu imponuje skutecznością. Tym razem przyjmujący bianconerich zanotował 21 punktów, przy 63-procentowej skuteczności zagrań w ataku. Nieco rzadziej punktował Aleksandar Atanasijević, jednak taka taktyka wystarczyła do zwycięstwa przy komplecie oczek. Początki meczu nie zapowiadały jeszcze takiej dominacji zespołu Lorenzo Bernardiego, miejscowi grając konsekwentnie, wypracowali czteropunktową przewagę. Od pierwszych akcji wyróżniali się Sokołow i Leal, nieco niższy poziom efektywności prezentował Osmany Juantorena. I tak w kluczowej części seta goście odwrócili sytuację (20:21), wygrywając dość pewnie 25:22. Druga partia nie miała większej historii, bianconeri grali cierpliwie, czekając na potknięcia rywali, przy 8 błędach własnych Lube siatkarze z Umbrii oddali rywalom w ten sposób tylko 3 oczka. Tym samym po niespełna godzinnej walce lider Serie A był o krok od triumfu. Wraz z rozwojem spotkania siła skuteczności biancorossich spadała, podczas gdy Leon i jego koledzy prezentowali się coraz lepiej, na tak grających rywali zespół trenera Medeiego nie był w stanie znaleźć sposobu i to Perugia wygrała 25:18 i 3:0 w całym spotkaniu.

Na utratę seta nie pozwolili sobie również podopieczni Julio Velasco. Szkoleniowiec w meczu z Revivre Milano zdecydował się na zmiany w składzie, i tak na placu gry nie pojawił się Bartosz Bednorz, poczynania swoich kolegów z pozycji kwadratu dla rezerwowych obserwował również Ivan Zaytsev. Mimo zmian w składzie Modena z roli faworyta wywiązała się bezbłędnie, siatkarze z Mediolanu podali rywalom „pomocną dłoń”, na przestrzeni trzysetowego starcia goście sprezentowali rywalom aż 26 punktów. Wystarczy wspomnieć, że żaden z siatkarzy Revivro nie przekroczył bariery 10 zdobytych punktów, dominacja miejscowych we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła była bezdyskusyjna. Spotkanie nie miało większej historii, gospodarze kilkupunktową przewagę wypracowywali w początkowych fazach poszczególnych partii, utrzymując ją do końca setów. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został rozgrywający Modeny – Micah Christenson.

Po weekendowej porażce z Perugią na zwycięską ścieżkę wrócili siatkarze Trentino. W konfrontacji z Vibo Valentia to ekipa Angelo Lorenzettiego była faworytem. Zespół Damiana Domagały tylko krótkotrwale zdołał stawiać opór wyżej notowanym rywalom. Polak na placu gry pojawił się epizodycznie, w trzeciej partii spotkania. Trener gospodarzy nie musiał rotować składem, przy regularnej grze duetu Vettorii/Kovacević gialloblu utrzymywali przewagę na siatce. Najbardziej wyrównanym fragmentem spotkania była trzecia partia meczu, głównie ze względu na sporą liczbę błędów gospodarzy. Co ciekawe siatkarze z Trydentu po błędach własnych oddali rywalom 20 punktów, przy 16 pomyłkach gości, nie stanęło to jednak na drodze do zwycięstwa i to Trentino dopisało do swojego dorobku trzy punkty.

Kolejne dobre spotkanie, zakończone wygraną Globo Banca Sora, na swoim koncie zapisał Michał Kędzierski. Polski rozgrywający ponownie rozegrał całe spotkanie, najjaśniejszą postacią w szeregach gospodarzy był Dusan Petković i to on został wybrany MVP meczu. Pozostałe mecze tej kolejki zmagań dały pewne wygrane siatkarzom Top Volley Latina i Vero Volley Monza.