Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Perugia w finale, pech Bartosza Bednorza

Serie A: Perugia w finale, pech Bartosza Bednorza

fot. sirsafetyperugia.it

Po zaciętym spotkaniu w ostatnim z półfinałów triumfowali siatkarze Sir Safety Perugii. Azimut Modena może mówić o zmarnowanej szansie, zespół Bartosza Bednorza prowadził już 2:1 w spotkaniu, pozwalając bianconerim doprowadzić do remisu. Niestety podczas półfinałowego meczu groźnie wyglądającego urazu doznał Bartosz Bednorz.

Przy zmienności sytuacji w rywalizacji Sir Safety Perugii i Azimut Modeny trudno było wskazać faworyta decydującego spotkania. Atut gry na własnym terenie był po stronie Perugii, jednak to zespół Julio Velasco do tego meczu przystąpił po efektownej wygranej z czwartego starcia obu ekip. Początek meczu to gra na styku, dość długo żadna z drużyn nie była w stanie wypracować wyższej przewagi, po stronie Modeny regularnie punktowali Zaytsev z Bednorzem, liderom przyjezdnych odpowiadali Leon i Atanasijević. Przewaga przyjezdnych w ataku uwidoczniła się w końcówce seta, kiedy ekipa Julio Velasco wyszła na prowadzenie 16:14. Kolejne akcje należały do Zaytseva i mimo prób niwelowania dystansu siatkarze z Umbrii przegrywając do 19 musieli uznać wyższość przeciwnika.Podobnie wyglądała sytuacja w kolejnej partii spotkania, po etapie dość wyrównanej rywalizacji szybciej kontrole nad rywalizacją przejęli gialloblu. Zespół Julio Velasco nie tylko dominował w zagraniach z pierwszej akcji, również stabilna gra w polu serwisowym i asy serwisowe Modeny pozwoliły ekipie Bartosza Bednorza prowadzić 16:12. W tej części partii pechowego urazu doznał Bartosz Bednorz i polski przyjmujący nie mógł dokończyć spotkania. Do tego momentu Polak był jedną z wyróżniających się postaci swojego zespołu, notując 10 punktów przy blisko 60% skuteczności zagrań. W miejsce Bednorza pojawił się Tine Urnaut, jednak brak jednego z wyróżniających się zawodników, nie tylko w rywalizacji play-off, zespół Mdoeny odczuł boleśnie. Wykorzystując problemy rywali gospodarze doprowadzili do wyrównania, aby wygrać na przewagi 27:25.

Idąc za ciosem Leon i jego koledzy pewniej otworzyli trzecia partię, prowadząc 8:5. Gra co prawda nieco się wyrównała, jednak goście nie byli w stanie wrócić do poziomu skuteczności z partii premierowej. Pewnie blok rywali omijał Wilfredo Leon, zdobywca 22 punktów mógł liczyć na wsparcie swojego atakującego. To właśnie Aleksandar Atanasijević został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania, reprezentant Serbii do punktów zdobywanych w ataku dodał celne zagrywki. Ten fragment spotkania podopieczni Lorenzo Bernardiego kontrolowali tylko do stanu 21:19. Waleczni goście po raz kolejny zdołali odwrócić losy seta, sygnał do ataku dał swoim kolegom Zaytsev, to właśnie zdobywca 21 punktów był najjaśniejszą postacią zespołu z Modeny.

Po wygranej do 23 odsłonie trzeciej wydawać się mogło, że zespół Julio Velasco pewnie zmierza do celu, czwarta partia była jednak najsłabsza w wykonaniu Zaytseva i jego kolegów. Przy 35% skuteczności w ataku przyjezdni nie mieli sportowych argumentów, po przegranej do 20 triumfatora musiał wyłonić tie-break. Decydujący set to mocny start bianconerich i prowadzenie 5:2, goście uaktywnili się na siatce, w konfrontacji z 92% efektywnością zagrań Sir Safety Perugii nie mogli zbyt wiele działać. Miejscowi prowadzili kolejno 10:5, 12:6. Złudzenia odebrał rywalom Wilfredo Leon, kończąc spotkanie.

Jak poinformował klub z Modeny badania wykluczyły urazy kostne Bartosza Bednorza, polski przyjmujący doznał urazu więzadła strzałkowo-skokowego prawej kostki. Czas powrotu do gry będzie oceniany na podstawie przebiegu rehabilitacji.
Zobacz również:
Wyniki fazy play-off Serie A

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved