Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy M: Znakomity występ i MVP Bednorza, biało-czerwoni na plus

Włochy M: Znakomity występ i MVP Bednorza, biało-czerwoni na plus

fot. legavolley.it

20. kolejka włoskiej Serie A mężczyzn sprzyjała biało-czerwonym na co dzień rywalizującym w Italii. Monza Bartosza Kurka pauzowała, pozostałe zespoły, których barw bronią Polacy wygrywały, zgarniając komplet punktów. Kolejne wyróżnienie dla MVP meczu zgarnął Bartosz Bednorz.

Spotkanie podopiecznych Andrei Gianiego z Allianz Milano rozpoczęło się od walki. Po etapie gry na styku dość niespodziewanie to mediolańczycy odskoczyli rywalom, prowadząc 16:13. Przyjezdni mogli liczyć na Nimira Abdel-Aziza, lider prowadzonego przez Roberto Piazzę zespołu tej efektywności nie utrzymał do końca. Przeciwnikom odpowiadał wyjątkowo skuteczny tego dnia Bartosz Bednorz. Polski przyjmujący po raz kolejny był wyróżniającą się pustacią swojego zespołu przy skuteczności na poziomie 65% reprezentant Polski na konto swojego zespołu zapisał 15 punktów. Wsparciem dla Bednorza był Matthew Anderson, nieco mniej piłek w ataku tym razem otrzymywał Ivan Zaytsev. Miejscowi w pierwszej partii zdołali wyjść z opresji, w kluczowej fazie seta odzyskując kontrolę nad rywalizacją (21:20). Nie był to koniec walki, triumfatora musiała bowiem wyłonić gra na przewagi, w tej dominacja Modeny na siatce okazała się kluczowa i zespół Andrei Gianiego wygrał 27:25. W kolejnych fragmentach meczu gospodarze nie pozwolili rywalom na tak wiele, przy 30 skuteczności zagrań w drugiej partii mediolańczycy nie byli w stanie dotrzymać kroku wyżej notowanym rywalom. Po wygranej do 14 drugiej partii trzeci set okazał się formalnością.Z roli faworyta znakomicie wywiązali się również siatkarze mistrza Italii. Cucine Lube Civitanova pokonało Ravennę bez straty seta. Noty przyjezdnych nieco zawyżył Daniel Lavia, zdobywca 12 punktów nie miał jednak większego wsparcia ze strony swoich kolegów. Chcąc wygrać z mistrzem Włoch 48% efektywność zagrań w ataku nie była wystarczająca. Biancorossi dość długo walczyli o znaczną przewagę w odsłonie premierowej, jednak nawet 1-2 punktowa zaliczka okazała się wystarczającą. Bruno bezbłędnie rozrzucał blok rywali, a przy dokładnych dograniach swoich kolegów reprezentant Brazylii posyłał kolejne piłki na środek. Kolejne znakomite spotkanie rozegrał Robertlandy Simon, atakujący z 91% skuteczność środkowy Lube zakończył mecz z dorobkiem 16 punktów i wyróżnieniem dla MVP spotkania. Udany występ zanotował również Mateusz Bieniek, Polak nie rozpoczął co prawda meczu w wyjściowym składzie, pojawiając się w roli zmiennika, polski środkowy zakończył mecz ze 100% skutecznością i dorobkiem 3 oczek. Poza przewaga w ataku Biancorossi zdominowali rywali swoja zagrywką, co potwierdza 8 asów serwisowych Lube, na tak grających rywali Ravenna nie była w stanie znaleźć sposobu.

Powody do optymizmu mieli również Bianconeri, podopieczni Vitala Heynena bezlitośnie wypunktowali Piacenzę, prowadzona przez Andreę Gardiniego. Bianconeri mecz rozpoczęli od falstartu, pozwalając rywalom wygrać 25:23. Przy 38% efektywności zagrań w ataku w tej części meczu miejscowi nie mieli argumentów pozwalających odwrócić losy seta, najwięcej problemów ekipie z Umbrii sprawiał zdobywca 16. punktów – Dick Kooy. Przetrzymując napór ze strony rywali w kolejnych fragmentach meczu miejscowi odzyskali swój rytm gry. Nieco gorszy występ zanotował Filippo Lanza, Bianconeri zdołali jednak sprawnie ukryć słabość swojego kolegi. Kolejny udany występ ma na swoim koncie Marko Podrascanin, Serb atakował z 78% -skutecznością, popisując się przy tym trzema punktowymi blokami. Swojego kolegę wspierał również skuteczny na siatce Roberto Russo. Nie zawiódł także Wilfredo Leon, reprezentant Polski na konto swojego zespołu zapisał 18. punktów. Przewagę Perugii najlepiej potwierdza ostatnia partia meczu, wygrana przez Bianconerich do 14.

Wygraną w konfrontacji z Vibo Valentią odnotowała Calzedonia Verona z Bartłomiejem Kluthem w składzie. Kluth ponownie pojawiał się na boisku epizodycznie ( w czwartym secie spotkania). Swoja wartość w zespole Radostina Stojczewa po raz kolejny potwierdził Stephen Boyer, zdobywca 25. punktów. W 20. kolejce pauzowała natomiast Vero Volley Monza – zespół, którego barw broni Bartosz Kurek.

Zobacz również:
Wyniki i tabela włoskiej Serie A mężczyzn

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved