Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A M: Wilfredo Leon pogrążył biancorossich

Serie A M: Wilfredo Leon pogrążył biancorossich

fot. sirsafetyperugia.it

Trzeci mecz finałowy w rywalizacji o scudetto przypominał pierwsze spotkanie obu ekip. Po raz kolejny Sir Safety Perugia zdominowała rywali, wygrywając bez straty seta. Najmocniejszym punktem klubu z Umbrii był wybrany MVP spotkania zdobywca 20 punktów – Wilfredo Leon.

Po zaciętej rywalizacji w drugim meczu finałowym apetyty fanów Lube i Perugii wzrosły. Biancorossi tym razem nie zdołali dotrzymać kroku rywalom i to zespół Lorenzo Bernardiego jest bliżej mistrzostwa. Już początki spotkania to mocny start w wykonaniu gospodarzy: rywalizację atakiem ze środka otworzył Podrascanin, kolejne akcje należały do Wilfredo Leona. Tak skuteczny jak w poprzednim meczu nie był Leal i bianconeri rozpoczęli od prowadzenia 5:1. Luciano de Cecco szybko zauważył dobrą dyspozycje Leona, a przyjmujący klubu z Umbrii punktował również w zagraniach z drugiej linii, podwyższając dystans do sześciu punktów. Próbując ratować sytuację, Ferdinando de Giorgi postanowił interweniować, skuteczne zagrania Juantoreny i Leala zmniejszyły nieco stratę (8:11). W tej części meczu siatkarze obu ekip punktowali seriami, kolejne obrany Colaciego i kontrataki miejscowych po raz kolejny postawiły biancorossich w trudnej sytuacji. Dopiero asy serwisowe Sokołowa doprowadziły do gry na styku (12:15). Decydujący fragment seta to niemoc Lube i pewne zagrania Atanasijevicia z Leonem, po przekroczeniu progu 20 punktów swoich kolegów wsparł jeszcze Lanza i triumfując 25:17 zespół Lorenzo Bernardiego objął prowadzenie w spotkaniu.Nieco bardziej wyrównana była druga partia spotkania, w tej części meczu efektywność gospodarzy w ataku spadła jednak o około 20%. Podobnie jak w pierwszym secie również tym razem udany początek zagwarantował swojej drużynie Podrascanin, sytuację Lube próbował ratować Sokołow (5:5), utrzymując grę na styku. Czujna gra na siatce bianconerich i punktowy serwis Atanasijevicia wyprowadziły Sir Safety Perugię na kilkupunktowe prowadzenie. Serb nie miał problemów z przebijaniem się przez blok rywali, regularnie w boisku Lube meldował się Leon (13:9). Narzucając swój rytm gry, przy znakomitej grze Wilfredo Leona, zespół trenera Bernardiego dominował na siatce (19:13). W tej partii miejsce Stankovicia zajął Simon, przy 38-skuteczności zagrań i mnożących się błędach własnych siatkarze wicemistrza Italii byli bezradni (22:17). Punktowymi zagrywkami nadzieję swojej drużynie przywrócił Kovar, błąd skrzydłowego Lube zakończył jednak ten fragment meczu (25:20).

Pierwsze akcje trzeciego seta zapowiadać mogły jeszcze odrodzenie Cucine Lube, punktowe bloki Juantoreny dały ekipie Ferdinando de Giorgiego nawet trzypunktowe prowadzenie -9:6. Na tym popis gry biancorossich się zakończył, rywali pogrążył Wilfredo Leon, as miejscowych doprowadził do remisu, również do niego De Cecco kierował kluczowe piłki. Błędów nie ustrzegł się natomiast Leal, po autowym zagraniu jednego z asów Lube było już 13:11. Do oczek zdobywanych przez swoich kolegów w ataku Galassi dodał jeszcze punktowy serwis. Na ostatniej prostej z niemal 100%-skutecznością atakował Wilfredo Leon (22:16). Przyjezdnych poratował nieco Simon, as serwisowy Wilfredo Leona dopełnił jednak formalności i triumfując 25:18, a w całym meczu 3:0 Sir Safety Perugia prowadzi w walce o scudetto 2:1.

Zobacz również:
Wyniki play-off włoskiej Serie A mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved