Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A M: W walce o scudetto lepszy Sir Safety Perugia

Serie A M: W walce o scudetto lepszy Sir Safety Perugia

fot. legavolley.it

Już pierwsze spotkanie finałowe włoskiej Serie A było pokazem siatkówki na najwyższym poziomie. Po trzysetowym spotkaniu z pierwszej finałowej wygranej mogli cieszyć się podopieczni Lorenzo Bernardiego, bohaterem klubu z Umbrii był Aleksandar Atanasijević.

Biancorossi spotkanie rozpoczęli wyjątkowo udanie, błędy własne miejscowych i celne zagrania Anzaniego znalazły swoje odbicie na tablicy wyników. Po bloku Juantoreny na Atanasijeviciu było już 6:4. Lukę w bloku rywali znalazł natomiast Zaytsev, dając swoim kolegom sygnał do ataku. To właśnie skuteczność zagraniach z pierwszych akcji była głównym atutem bianconerich. Celne zagrywki Sandera pozwoliły ekipie Giampaolo Medeiegp zbliżyć się jeszcze do rywali (12:9). Nie był to jednak początek odrabiania strat, Russell z Atanasijeviciem nie tracili rytmu gry, dając swojej drużynie sześciopunktową zaliczkę. Nie był to koniec emocji w końcówce seta punktowy blok Sokołowa i celne zagrywki Bułgara wyrównały stan na 19:19. Kiedy można było oczekiwać zaciętej końcówki seta i gry na przewagi na siatce uaktywnił się Russell, przy serii punktowej Sir Safety Perugia nie brakowało też błędów własnych gości. Kropkę nad i postawił Russell (25:21).Początki kolejnej partii meczu były nieco bardziej wyrównane. Taki stan rzeczy utrzymywał się do momentu pojawienia się Atanasijevicia w polu serwisowym. Zagrywki Serba zmusiły trenera Lube do reakcji i przy stanie 4:2 szkoleniowiec mistrza Italii zdecydował się skorzystać z pierwszej przerwy na żądanie. Po wznowieniu rywalizacji as miejscowych nie ustrzegł się błędów własnych, po stronie Lube uaktywnił się Candellaro i od stanu 7:8 walka rozpoczęła się ponownie. W tej części seta ciężar gry w ataku, po stronie biancorossich, wziął na siebie Osmany Juantorena. Skrzydłowemu Azzurrich odpowiadali Atanasijević-Russell-Zaytsev. Jednak w tej części spotkania żadna z drużyn nie była w stanie wypracować wyższej przewagi (16:16). Jednak asy serwisowe Juantoreny pozwoliły bianconerim odzyskać zaliczkę punktową (16:19). Tej przewagi podopieczni trenera Medeiego nie pozwolili sobie wyrwać, triumfując 25:22.

Od wymiany ciosów na siatce siatkarze obu ekip rozpoczęli partię kolejną (7:7). Do wysokiego poziomu skuteczności wrócił Atanasijević i to bianconeri mieli więcej powodów do optymizmu, prowadząc 11:8. Na odpowiedź przyjezdnych nie trzeba było długo czekać, do będącego w znakomitej dyspozycji Juantoreny dołączył Sokołow i gra nieco się wyrównała (12:11). Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, jednak to podopieczni Lorenzo Bernardiego szybciej opanowali nerwy. Gospodarze utrzymywali trzypunktowe prowadzenie, w tej części meczu zdołali znaleźć sposób nawet na Juantorenę. Chcąc wesprzeć swoich kolegów w końcówce partii, uaktywnił się jeszcze Candellaro (20:16). Decydujący fragment seta to jednak popis gry Zaytseva i Anzaniego w bloku oraz wygrana 25:18.

W czwartej partii trener Medei zdecydował się na zmiany, w miejsce Sandera i Candellaro desygnując do gry Kovara ze Stankoviciem. Zmiany nie odmieniły znacząco gry biancorossich, mocny start Perugii i błędy własne gości pozwoliły Atanasijeviciowi i jego kolegom wypracować kilka oczek zaliczki (8:3). Swoją dobrą grę kontynuował Ivan Zaytsev, zagrywki jednego z liderów klubu z Umbrii osiągały prędkość 119 km/h i gospodarze stopniowo przybliżali się do końcowego sukcesu (12:7, 21:16). Kiedy wszystko wskazywało, że tej zaliczki miejscowi nie wypuszczą z rąk, sprawy w swoje ręce wziął Juantorena, doprowadzając do nerwowej końcówki (21:20). W rywalizacji Atanasijević-Sokołow w tej części meczu lepiej wypadł Serb i to Sir Safety Perugia wygrał w tym secie 25:23, a w całym meczu 3:1.

Zobacz również:
Wyniki play-off Serie A mężczyzn

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved